תמונות באתרי היכרויות – עד כמה זה חשוב?

לפני שנים לא רבות, לפני שנולדו הרשתות החברתיות ועידן הסמארטפונים טרם הפציע, תמונות היו לא יותר ממזכרות מנייר. הן תיעדו אירועים משמחים, חוויות ילדות מתוקות או טיולים בארץ ובחו"ל והיו תחובות בתוך אלבומים ישנים בארון או בתוך מסגרת על השידה אצל סבתא בסלון. 

עם הפיכת העולם לדיגיטלי וממוחשב, התמונות שלנו הפכו לאמצעי מרכזי לשיווק עצמי ולחלק אינטגרלי בתקשורת הווירטואלית ששולטת כיום. אנשים בכל העולם מעלים מדי יום אינספור תמונות לרשת. אנו מעלים תמונות לפרופיל העסקי שלנו כדי למשוך לקוחות או מעסיקים פוטנציאליים, מנסים להרשים את חברינו בפייסבוק או באינסטגרם עם צילומים מעוררי קנאה, וכמובן מנסים למשוך בני זוג פוטנציאליים דרך תמונות באפליקציות ההיכרויות

טינדר, אוקיי קיופיד, באמבל וחברותיהן, מתבססות כולן על תמונות כדרך הסינון העיקרית להיכרות עם הצד השני. התמונות שאתם מעלים לאותן אפליקציות מחליפות את הרושם הראשוני ויש להן חשיבות מכרעת בנוגע לכמה והאם בכלל ישלחו או יענו לכם להודעה. המשתמשים באפליקציות למעשה מקבלים את רוב המידע על הצד השני מן התמונות שהוא מעלה – איפה הוא טייל בעולם? מה היא עשתה בצבא? מה התחביבים שלו? לאן היא נוהגת לצאת בסופי שבוע? והכי חשוב- כמה קוביות יש לו/ה בבטן? 

ולמרות זאת, ב"דייט בתשע" אנו מציעים לכם לפגוש אדם אחר, שנראה לנו שיכול להתאים לכם, מבלי לצאת מהבית. האלגוריתם שלנו יחבר ביניכם על סמך מספר שאלות שתענו עליהן לשם סינון ראשוני. אנחנו מאמינים שכדי להכיר ולבחון התאמה כמו שצריך כדאי לראות ולשמוע את הצד השני בלייב, ולאו דווקא דרך תמונות. מעבר לכשל המוסרי בשיטה הוויזואלית באפליקציות, יש לה עוד כמה חסרונות שכדאי להכיר. 

תמונות באפליקציות היכרויות

הטיה פסיכולוגית

הטיות פסיכולוגיות קיימות בכל מקום ובכמויות רבות. הן מתעתעות בנו וגורמות לנו להתנהג אחרת ממה שהיינו נוהגים בלעדיהן. המוח האנושי קל לתמרון. קשה לעלות על תמרונים כאלה אם לא קראתם מחקרים או כתבות באינטרנט על כך. יש הטיות ידועות, בעיקר בתחום השיווק והמכירות, למשל כמו קידום מוצרים מסוימים בסופר על-ידי הצבתם במיקומים אסטרטגיים, פרסומות בטלוויזיה שפונות לתת מודע וגורמות לנו לקנות דברים שאנחנו בכלל לא צריכים וכו'… גם בזירת ההיכרויות, יש דברים שמניעים או מרתיעים אותנו, מבלי שנוכל לשים לב.

כשאתם צופים בפרופיל של התאמה פוטנציאלית באפליקציה, לפני שבכלל החלפתם מילה עם האדם השני, אתם בונים לעצמכם דמות בראש, גם אם אתם לא מכירים בכך. כמובן שזה לא תמיד מותאם למציאות, אלא בעיקר למה שהצד השני ניסה להבליט ו"למכור" לכם. 

בשנים האחרונות נערכו מחקרים סוציולוגיים על עשרות אלפי פרופילים באפליקציות היכרויות בארה"ב. אלו הוכיחו כי טכניקות צילום מסוימות, המיקומים ברקע של התמונה, צורת הלבוש והאנשים איתם תצטלמו יוכלו להעלות או להוריד משמעותית את הסיכוי שלכם למאצ'ים באפליקציות, בלי כל קשר לנתונים החיצוניים בהם התברכתם. 

כך למשל, עבור משתמשים שהצטלמו כשהם חובשים כובע, משקפי שמש או פריט לבוש אחר שמכסה את הפנים, הסיכויים שידפדפו אותם ימינה ירדו בלא פחות מ-15%. תמונה עם בן משפחה, עם אמא במיוחד, העלתה את כמות המאצ'ים להם זכו משתמשים בכ-7%. אם משתמש העלה תמונה מבילוי כיפי עם חברים, האחוזים כבר עלו בעשרות! כנ"ל אם הפרופיל כלל תמונה בה המשתמש עסק בספורט כלשהו או טייל במקום אקזוטי בעולם. מדובר בתמונות שיחסית נפוץ לראות בפרופילים באפליקציות, כך שמאוד סביר שגם אתם "השתמשתם" או "נפלתם" על אותן הטיות בלי לדעת בכלל… מפתיע נכון?

אף אחד לא אוהב שעובדים עליו. לכן ב"דייט בתשע" תפגשו את האדם השני בשידור חי. כך תוכלו לנטרל הטיות מיותרות ולזקק את הבחירה שלכם לכימיה, שפה משותפת, משיכה הדדית ובקיצור – לדברים החשובים באמת.

מצג שווא

אפליקציות ההיכרויות מציבות לעיתים רף כמעט בלתי אפשרי למציאת פרטנרים. כמו במגזיני אופנה, הן יוצרות אצל המשתמש אשליה של אנשים מושלמים. עם כמה פילטרים, טשטושים ומשחקי תאורה, כל אחד ואחת יכולים להיראות כמו דוגמני צמרת. 

המבחר האינסופי של פרופילים, יחד עם הקלות בה ניתן לדפדף אותם לימין או שמאל, יכולים לגרום לנו לשאוף לבן זוג שנראה כאילו יצא מסרט הוליוודי. כך בעצם, אם נרצה או לא, אנו נוטים לייחס חשיבות יתרה לפרטים טכניים ואף שטחיים. ובמילים אחרות- להפסיד אנשים טובים ומעניינים.

בנוסף, אם כבר נדלקתם על הדמות המגניבה ויפת התואר שראיתם בתמונות, יש סיכוי סביר שהתמונות שלו/ה הן לא עדכניות או לחלופין ערוכות מאוד. זה יגרור אכזבה כשתפגשו פנים מול פנים ולעיתים גם יכול לעורר כעס, על הטעיה מכוונת של הצד השני. 

"דייט בתשע" מציע אלטרנטיבה כנה ומשקפת יותר כדי לבחון את ההתאמה. בדייט בווידאו אין פילטרים, אתם רואים איך הצד השני נראה כאן ועכשיו ויכולים להחליט אם הוא / היא מוצא/ת חן בעיניכם בצורה מושכלת ונכונה יותר. בנוסף, בכל דייט באתר תפגשו אדם אחד בלבד, אותו תוכלו להכיר מעבר לתמונה. כך שתהיו ממוקדים בלבחון את אותו פוטנציאל בלי הסחות דעת מיותרות.

משיכה היא לא רק מראה 

גם אם המאצ'ים נראים בדיוק כפי שהם מציגים בפרופיל שלהם באפליקציה, ממש כאילו בחרתם אותם מתוך קטלוג, יש דברים שייתכן ויהיו חסרים לכם, שפשוט לא ניתן להעביר דרך תמונות. זה יכול להיות קול נעים, צחוק יפה, כריזמה, שפת גוף, מבטים מהפנטים ועוד הרבה דברים שיכולים לגרום ללב שלכם לפעום על מאתיים. כדי לזהות פרטים כאלו אתם צריכים לראות את האדם השני בשלושה ממדים. 

מעבר לכך, משיכה היא לעיתים לא מידית. לפעמים שיחה של כמה דקות יכולה לשנות את הפרספקטיבה שלכם על אדם מסוים ואף להפתיע לטובה. הזדמנות כזאת סביר להניח שלא תפתח בפניכם אם תדפדפו אותו שמאלה על סמך התמונות שלו באפליקציית היכרויות.

ב"דייט בתשע" תוכלו לבחון באמצעות דייט בווידאו אם אתם נמשכים לצד השני, בצורה אותנטית ומדויקת יותר. וכן לתת צ'אנס אמיתי להתאמה ביניכם.

לא רק יתרונות

תמונות הן ללא ספק הכלי העיקרי להיכרות באפליקציות שקיימות כיום בשוק הרווקים. אולם, כאמור, יש לכך גם חסרונות משמעותיים שיכולים לגרום לכם לפספס את נסיך / נסיכת החלומות או להיתקע למשך ערב שלם עם מישהו/י שנראה/ית שונה בתכלית ממה שייחלתם לו.

כחלופה, דייט בתשע היא  פלטפורמה איכותית שתאפשר לכם להחליט אם בן/ת הזוג נראה/ית לטעמכם ואם יש משיכה אמיתית ביניכם, בלי פילטרים והטיות. ואם עוד לא נרשמתם כדי לצאת לדייט בסשן הקרוב – עשו זאת בחמש דקות כאן

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
איך תדע שהיא מעוניינת בך
איך תדע שהיא מעוניינת בך?

אחד מהפחדים הגדולים של כל גבר הוא לעשות צעד בכיוון שלה ולהיתקל בדחייה. זה יכול להוריד את הביטחון שלכם לרצפה כמו גם ליצור סיטואציה מביכה ואפילו כישלון של הדייט. נשמע מתסכל למדי אבל אל דאגה – לא מדובר במדע טילים. 

קרא עוד »
טיפים לדייט ראשון

פעמים רבות בגלל מרוץ המחשבות, החששות והמתח סביב המפגש הראשוני, קל לשכוח להנות מהדייט, לבחון את ההתאמה הזוגית ביניכם ולהכיר באמת, וכך אתם עלולים לפספס פרטנר פוטנציאלי איכותי כדי להתמודד קצת יותר טוב עם הלחץ, אספנו כמה טיפים שיעזרו לכם לצלוח את הדייט הראשון ומי יודע, אולי גם לעשות קצת כיף על הדרך.

קרא עוד »
כמה זמן בין דייט ראשון לשני
כמה זמן לחכות בין דייט ראשון לשני?

פגשתם בווידאו דייט ב"דייט בתשע" או בדייט פרונטלי רגיל מישהו שמוצא חן בעיניכם, הדייט זרם בצורה טובה ונראה שיש חיבור מבטיח ביניכם. נפלא. מתי לשלוח הודעה אחרי הדייט? וכמה זמן לחכות עד הדייט שני? בואו ננסה למצוא את שביל הזהב. 

קרא עוד »
איך יודעים שהדייט מוצלח
איך יודעים אם הדייט היה מוצלח?

מכירים את זה שאתם אחרי דייט ולא בטוחים אם הוא בעניין? אם היא רוצה להיפגש שוב? מה המדד לקביעת דייט "מוצלח" ואיך לעזאזל אפשר לדעת אם הוא או היא מרגישים כמוני? בואו ננסה להבין. 

קרא עוד »
משתפים חברים, מעלים סיכויים

שיתוף של "דייט בתשע" עם חברים מעלה לך את הסיכוי לקבל מאצ' מדויק יותר

כן, ככה האלגוריתם עובד! למה? פשוט כי זה טוב לכולם

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב