פשלות בדייטים ראשונים – איך ממשיכים מהם הלאה לדייט הבא?

על כל סיפור של דייט מדהים, יש סיפור של דייט מביך שגרם לשני הצדדים לרצות לחזור הביתה ולהתכרבל בתנוחת עובר מתחת לשמיכה. אבל לא הכול אבוד! פשלות קורות, אבל איך מתמודדים איתן, מתגברים עליהן וממשיכים לדייט הבא?

איך לעבור ממצב מביך – למצב להמשיך?

לא מספיק שדייטים ראשונים הם מלחיצים ומוזרים גם ככה, הפוטנציאל שיקרה בהם משהו מביך הוא די גבוה. פשלות בדייטים ראשונים אורבות לנו מכל פינה – קצר בתקשורת בזמן שקובעים מקום לדייט, אוטו שנתקע באמצע הדייט, היתקלות באקסים באמצע הדייט, משהו מביך שאחד מהצדדים עושה ועוד המון מקרים קטנים וגדולים שיכולים להרוס ערב נעים.

אבל, משברים כאלה יכולים להיות דווקא יתרון. התזמון שלהם לא אידיאלי, אבל הם נותנים לנו הזדמנות להראות לצד השני שאנחנו יודעים איך להתמודד עם מצבים לא נעימים בקור רוח ובהומור, וזו כבר תכונה מאוד נחשקת. זו גם הזדמנות בשבילכם לבחון את הצד השני מגיב בסיטואציות לא נעימות, וללמוד עליו קצת יותר. 

וזכרו – גם הדייט הכי גרוע נגמר בסופו של דבר.

פשלות בדייטים ראשונים

פשלות אפשריות ואיך להתמודד איתן

הנה כמה תרחישים שיכולים לשבש דייט מתחילתו ועד סופו – ודרכים למזער את הנזק כדי להשאיר סיכוי לדייט נוסף:

אי הבנה והגעה למקום אחר בטעות

דיברתם, קבעתם, שלחתם מיקום – והבנתם ששניכם נמצאים (פיזית) במקום שונה לחלוטין. אם יש לכם מזל אתם נמצאים במרחק הליכה סביר זה מזה, אבל אם היה ממש חוסר הבנה, אתם נמצאים בשתי ערים שונות שבמקרה יש בהן מקום עם שם דומה.

מה עושים? נושמים עמוק. סופרים עד כמה שצריך כדי לא להגיב בכעס ומבינים שמדובר בקצר בתקשורת. נכון, החיים הם לא סיטקום ולפעמים מקרים כאלה יכולים להוציא ממש את החשק לראות שוב את הדייט שלכם, אבל אפשר בינתיים לנצל את המצב כדי להעביר איתם עוד קצת זמן בטלפון או בשיחת וידאו ולבדוק איך הם מגיבים לסיטואציה. אם הם לוקחים אותה בקלות ומתבדחים על זה, הרווחתם חוויה לדבר עליה בדייט הבא. אם לא (וזה יכול לקרות, במיוחד אם הם עשו דרך ארוכה כדי להגיע לדייט), נסו למצוא מקום שאליו שניכם תוכלו להגיע בקלות, או תציעו להם להיפגש שוב במקום לבחירתם.

בחרתם מקום ממש גרוע לשבת בו

המוזיקה רועשת, המלצרים אדישים, האווירה לא סימפטית ואתם מרגישים לא בנוח לשבת שם איתם. חוסר הנעימות הזה יכול להשפיע על המשך הדייט, במיוחד אם שניכם לא נהנים לשבת שם והתקשורת ביניכם משובשת. למה לבזבז זמן יקר על הרגשה לא נעימה? נסו לברר איתם אם הם בעניין של למצוא מקום אחר לשבת בו ותשקפו להם למה אתם רוצים ללכת (האווירה כאן לא ממש מתאימה לי / אני לא מצליח/ה לשמוע אותך כמו שצריך בגלל הרעש ובא לי לדבר איתך בכיף). ברוב המקרים תגלו שאין להם בעיה להמשיך למקום הבא.

אם כבר עשיתם הזמנה מהמלצרים ואי אפשר פשוט לקום וללכת, נסו לברר איתם אם אפשר לבטל את ההזמנה או חלק ממנה, וסכמו עם הדייט שלכם שברגע שתסיימו מה שהזמנתם, תמשיכו למקום הרבה יותר כיפי. הכי חשוב שתתקשרו בצורה ברורה ונעימה את חוסר הנוחות שלכם. אם הצד השני הוא זה שמבקש, כבדו את הבקשה – תמיד אפשר לחזור למקום הזה עם חברים בפעם אחרת.

קרה לכם – או להם – משהו ממש מביך

אנחנו לא מדברים על נחירה באמצע צחוק או לשפוך כוס בירה על השולחן. אנחנו מדברים על דברים מביכים כמו להתעטש על הדייט שלכם, לתקוע גרעפס בקול רם אחרי האוכל או לדרוך על קקי ברחוב. אתם יודעים, דברים שמצריכים מטליות לחות וחומרי ניקוי. וואלה? מבאס. בעיקר כשאתם ממש רוצים להשאיר רושם טוב על הדייט שלכם. אבל חשוב לזכור שרוב הסיכויים הם שאתם לוקחים את זה הרבה יותר קשה מהם, ושאם תיכנסו להיסטריה שום דבר טוב לא יקרה וזה רק יחריף את המצב. 

זו ההזדמנות שלכם להראות להם שאתם יודעים להתמודד גם עם מצבים לא נעימים. אפשר להגיד משהו כמו "אוקיי, ככה ממש לא דמיינתי את הדייט שלנו", או "החדשות הטובות הן שעברתי את מכסת הפדיחות שלי לשנה הקרובה", לנשום עמוק ולחשוב איך מטפלים במצב הלא נעים כמה שיותר מהר כדי לא לתת לו להרוס לכם את המשך הערב. מקסימום תלכו יחפים הביתה.

נתקלתם באקסים או במישהו שממש לא בא לכם לראות

יש אנשים מהעבר שרק להביט בהם יכול להרוס לנו את הערב. כשאנחנו נמצאים בדייט, סיטואציה כזאת יכולה ממש לערער אותנו ולהציף אצלנו רגשות לא נעימים ולגרום לנו להרגיש חשופים ופגיעים. 

מה עושים? אם הצד שני שם לב שמשהו לא בסדר אתכם ושואל אתכם מה קרה, אפשר להגיד לו שראיתם מישהו שממש לא בא לכם לראות ושפחות בא לכם לדבר על זה כדי לא להרוס את האווירה. אם זה קרה לדייט שלכם והם נראים מבואסים, אפשר להגיד להם משהו כמו "בוא/י רק נהנה מהרגע, לא צריך לדבר על זה עכשיו. אם תרצי/ה לדבר על זה בעתיד, אני אשמח לשמוע".

אמרתם משהו ממש חסר טאקט

אין דבר מפחיד יותר מלספר סיפור מצחיק שקרה לכם או לנסות להתבדח עם הדייט שלכם ולגלות שפגעתם בנקודה ממש רגישה. אחרי הכול, אתם עדיין לא מכירים לעומק ולכל בן אדם יש נקודות כואבות. מה שכן חשוב הוא להתנצל, לא לזלזל במה שהם מרגישים או לנסות להקטין אותו ("טוב מה לקחת את זה קשה?") ולהראות להם שאכפת לכם מאיך שהם מרגישים.

נתקעתם עם האוטו

מצב מאוד מבאס ומאוד מביך, בטח אם אתם תקועים עם מישהו שיצאתם איתו לדייט אחד או שניים. אם נתקעתם באמצע כביש מהיר, סיכוי טוב שתצטרכו לבלות זה עם זה לפחות עוד שעה, אז לפחות תעשו את זה באווירה נעימה. שימו פלייליסט שאתם אוהבים או פודקאסט בספוטיפיי, ונצלו את הזמן כדי לדבר או להקשיב למשהו מעניין. אם יש לכם ידע מכני, זו ההזדמנות שלכם לזרוח ולהפוך לגיבורים של הערב. 

אם אתם פחות בעניין של לדבר ורק רוצים לחזור הביתה בשלום, נסו לשקף את זה לצד השני בצורה ברורה ונעימה ("אני קצת עייף/ה והמצב רוח שלי לא מדהים, סליחה אם אני לא תקשורתי/ת במיוחד, מחר אני ארגיש יותר טוב ואשמח לדבר איתך").

אז מה הכי חשוב כדי להתגבר על מקרים מביכים בדייטים?

  • לנשום עמוק ולהשתלט על הסיטואציה כדי לא להעצים אותה ולהפוך אותה לחלק המרכזי של הערב. 
  • אם קרה מצב לא נעים שהשפיע בצורה כלשהי על הדייט שלכם, נסו להבין ולהכיל אותו ולא לזלזל באיך שהם מרגישים. 
  • נסו תמיד לשקף את איך שאתם מרגישים בצורה ברורה ומכבדת כדי לקבל שיתוף פעולה מהצד השני.
  • לזכור שתוך כמה שעות תהיו בבית בסביבה הבטוחה שלכם, ושמחר הכול ייראה יותר טוב.

בהצלחה!

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
היא מתחילה איתי
איך לדעת אם היא מתחילה איתי?

באינטראקציות שבינו לבינה פעמים רבות תוכל להיתקל בסיטואציה בה תשאל את עצמך- האם היא בקטע שלי? האם היא מנסה לפלרטט איתי? אם נקלעת למצב שכזה אתה בטח כבר יודע- זה יכול לשגע פילים.

קרא עוד »
קשר לא רציני לרציני
איך להפוך קשר לא רציני לרציני

מה קורה אם העניינים ביניכם מתחממים מעבר למה שציפיתם ואתם מוצאים את עצמכם מפנטזים על יותר ממה שקיים? אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה. אך עם אסטרטגיה נכונה וקצת מאמץ, ייתכן ותצליחו לגרום ל"ידידים פלוס" שלכם להישאר לארוחת בוקר, ואולי גם להרבה יותר…

קרא עוד »
דייט שני
דייט שני מוצלח: כך תעשו את זה

עוד שהדייט הראשון מבסס היכרות ראשונית ונותן לכם הצצה חטופה למי האדם שעומד מולכם, הדייט השני ייתן לכם הרגשה אמיתית ונכונה יותר לגבי האינטראקציה ביניכם ולהיכן הדברים יתגלגלו מכאן והלאה. לכן הוא לא פחות חשוב. ואחרי ששכנענו אתכם לא להמעיט בחשיבותו של הדייט השני, הנה מדריך קצר שיעזור לכם לצלוח אותו בשלום ובדרך שתוביל לדייט שלישי ובתקווה לעוד הרבה אחריו…

קרא עוד »

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב