עשה ואל תעשה בדייטים – המדריך המלא

על מה כדאי לדבר? על מה כדאי לוותר? איך לשדר ביטחון עצמי דרך שפת גוף ואיך ומתי כדאי לסיים את הדייט כדי שיישאר טעם של עוד? עשה ואל תעשה בדייטים – אם אתם רוצים שהם יצליחו כמובן…

אין מישהו שלא רוצה למצוא את החצי השני, במוקדם או במאוחר, ובכל דייט שאנחנו יוצאים אליו אנחנו מאחלים לעצמנו שהפעם זה יהיה "זה". שולפים את הבגד שהכי מחמיא לנו מהארון, משפריצים קצת בושם, מעבירים עוד סידור אחרון על השיער ויוצאים לדרך נרגשים. והנה, הדייט הסתיים ושוב נכונה לנו אכזבה וההכרה שגם הפעם זה לא זה ושוב נצטרך סיבוב נוסף הופכת מעיקה יותר מפעם לפעם. 

יכולות להיות בערך 1001 סיבות לדייט לא מוצלח, וככל הנראה 996 מהן (נתון לא רשמי, המצאנו הרגע) לא תהיינה קשורות בכם. אבל, יש בהחלט מקרים שכן קיים פוטנציאל בפרטנר שנפגשתם איתו וזה פשוט לא הצליח כי עשיתם איזו טעות שמנעה מהעסק להתפתח ולהגיע למקום הרצוי. זה לא אומר שאתם כישלון, זה בסך הכל אומר שאתם בני אדם. אז כדי להבין אם זה אתם או העולם – הנה 5 טעויות נפוצות שאנחנו עושים בדייטים, לפעמים אפילו בלי לשים לב. רוצים להימנע מהן? המשיכו לקרוא.

עשה ואל תעשה בדייטים

1 – נושאי שיחה

סביר להניח שכבר הייתם במצב שבו למראית עין אתם מתרגשים מהנוכחות אחד של השני ונראה לכם שהכל מתאים – יש משיכה, יש פרפרים בבטן, הדמיון על מה יכול להיות עובד שעות נוספות ובאופן כללי המוח כבר צובע את הסיטואציה כולה בוורוד. ואז מתיישבים לדבר, ומגלים שהתקשורת ביניכם קצת צולעת. מה זה קצת? הולכת על קביים. 

משום שתקשורת בין אנשים היא אולי הפרמטר הכי חשוב במערכת יחסית, זה לא מצב שיכול להחזיק לאורך זמן, אבל לפעמים הבעיה היא לא אובייקטיבית אלא סתם עניין של בחירות לא נכונות. למה הכוונה? התרגשות למשל. רבים מאיתנו חווים התרגשות בדייט ראשון, במיוחד אם מדובר בפרטנר שמוצא חן בעינינו מאוד. זה טבעי והגיוני כי אנחנו בני אנוש, אבל זה גורר גם לפעמים שאלות מטופשות ודיבור קצת מבולבל. זה בסדר כמובן לשאול שאלות, אבל דייט הוא לא ראיון עבודה ולכן לא כדאי שהוא יתנהל בצורה של "שאלות ותשובות". מעבר למבנה, יש גם עניין של נושאי שיחה. נושאים נפיצים כמו פוליטיקה או דת יכולים להחריב גם את השיחה הזורמת והקולחת ביותר בעולם, ולכן כדאי להימנע מהם בדייטים, לפחות בהתחלה. גם שאלות על מערכות יחסים קודמות עלולות לערער את הפרטנר (וגם אתכם) וגם זה דבר שרצוי להשאיר לשלבים מתקדמים יותר. 

והכי חשוב – אל תקטרו. גם אם יש לכם בטן מלאה על החיים ומה שהם עשו לכם, דייטים זה לא הזמן לפרוק את זה, והפרטנר שמולכם בטח לא אשם בכך. השאירו את זה לספת הפסיכולוג. היו חיוביים, שדרו אנרגיות קלילות, תזרמו, דברו על דברים שעושים לכם כיף ונעים ועודדו גם את הצד השני לעשות זאת. ספרו על הסרט האחרון שראיתם, ספר טוב שקראתם, חוויה משמעותית שהיתה לכם, תבלו את השיחה שלכם בהומור. גם אם בסוף הדייט תחליטו שאתם לא רוצים לפגוש אותו שוב – לפחות תיהנו מערב נעים.

2 – שפת גוף

רגע, לפני שאתם מדלגים הלאה – אף אחד לא דורש מכם להיות מומחה בשפת גוף ולדעת לקרוא מה הפרטנר חושב על פי תנועות העפעפיים שלו. אבל זה דבר ידוע שלשפת גוף יש חלק מרכזי מאוד בתקשורת בין בני אדם, למעשה היא אחראית על רוב המסרים שאנחנו מעבירים לצד השני, גם בלי שאנחנו מודעים לכך. 

אז לא, אל תרוצו לפתוח גוגל כדי לראות איך עושים זאת נכון (אתם יכולים אם אתם רוצים, אבל זאת לא חובה). יותר חשוב שתבינו את העיקרון הבסיסי – לדרך שבה נאמרים הדברים יש יותר חשיבות מאשר לדברים עצמם. ידיים משולבות או מתחת לשולחן, גוף קמור, מבט שנמנע מקשר עין ישיר – משדרים חוסר עניין או משהו שאתם מסתירים; גוף פתוח, ידיים פתוחות על השולחן, קשר עין וחיוך – משדרים שאתם בעניין, נהנים מהשיחה ופתוחים להמשיך. זה די פשוט, וזה עשוי להציל את הערב שלכם, ממש כך.

3 – חוסר ביטחון

כמה פעמים ראיתם זוג ברחוב ותהיתם לעצמכם "איך הוא השיג יפהפייה כזו?" או "מה אחד כמוהו עושה איתה?". ובכן, התשובה, חברים, לא התעופפה ברוח אלא נעוצה בדבר בסיסי אחד – ביטחון עצמי. אתם לא צריכים להיות הכי יפים, לא הכי עשירים ולא הכי חכמים. אתם צריכים להיות הכי בטוחים בעצמכם שאתם, ורק אתם, זה הדייט הכי טוב שהפרטנר שלכם היה יכול למצוא ואם אתם תמשיכו לדייט נוסף זה הוא שזה בפרס ולא אתם. איך עושים את זה? יש מי שהתברכו בזה באופן טבעי, ואם לא זכיתם להיות כאלה נסו לרשום לעצמכם על נייר את כל התכונות החיוביות שלכם ומה יש לכם להציע לבן / בת זוג פוטנציאליים. אחרי שתשננו את הרשימה הזו מספר פעמים, יהיה לכם הרבה יותר קל "למכור" את עצמכם בדייט. 

חשוב לציין שביטחון עצמי גבוה זה אחלה, אבל שימו לב לא לעבור את הגבול הדק בין ביטחון עצמי לבין יהירות ושחצנות. אלה תכונות שאנשים לא אוהבים, ולכן הקפידו על מידה מסוימת של צניעות, גם אם אתם בדיוק מספרים על המועמדות שלכם לפרס העובד המצטיין. תנו לצד השני גם הזדמנות להתרשם ולהחמיא לכם, ואל תעשו בשבילו את כל העבודה.

4 – עניינים "טכניים"

זה יהיה קצר, אבל אלו דברים שחשוב להדגיש ויש להם השפעה רבה על הרושם שאתם משאירים. קודם כל, תגיעו בזמן. איחור הוא סוג של זלזול, ואתם לא רוצים לזלזל בצד השני כמו שאתם לא רוצים שהוא יזלזל בכם; השקיעו בהופעה שלם – התלבשו יפה בבגדים שמחמיאים לכם והיו אסתטיים ומטופחים. כך תשדרו רצינות ועניין; דבר אחרון – דברו בנימוס ובכבוד. גם אם נאמר משהו שהדליק לכם טריגר או שאתם לא אוהבים לשמוע, אין בעיה לומר זאת אבל בשפה מכובדת ועניינית, גם אם אסרטיבית. 

5 – מתי מסיימים?

בגדול – מתי שרוצים. אבל חשוב לא למתוח את הדייט יותר מידי ומצד שני גם שלא יהיה קצר מידי. המטרה של הדייט היא להכיר את הצד השני ולבדוק היתכנות לשני הצדדים להמשך הקשר, ולכן הוא צריך להיות ארוך במידה הנכונה. בנוסף, השאירו טעם של עוד – אל תחכו שהשיחה תתמסמס מחוסר עניין אלא חתכו אותה דווקא ברגע שיא כדי שהפרטנר (וגם אתם) יצפה לפעם הבאה

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
אולי יעניין אתכם גם
היא מתחילה איתי
איך לדעת אם היא מתחילה איתי?

באינטראקציות שבינו לבינה פעמים רבות תוכל להיתקל בסיטואציה בה תשאל את עצמך- האם היא בקטע שלי? האם היא מנסה לפלרטט איתי? אם נקלעת למצב שכזה אתה בטח כבר יודע- זה יכול לשגע פילים.

קרא עוד »
קשר לא רציני לרציני
איך להפוך קשר לא רציני לרציני

מה קורה אם העניינים ביניכם מתחממים מעבר למה שציפיתם ואתם מוצאים את עצמכם מפנטזים על יותר ממה שקיים? אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה. אך עם אסטרטגיה נכונה וקצת מאמץ, ייתכן ותצליחו לגרום ל"ידידים פלוס" שלכם להישאר לארוחת בוקר, ואולי גם להרבה יותר…

קרא עוד »
דייט שני
דייט שני מוצלח: כך תעשו את זה

עוד שהדייט הראשון מבסס היכרות ראשונית ונותן לכם הצצה חטופה למי האדם שעומד מולכם, הדייט השני ייתן לכם הרגשה אמיתית ונכונה יותר לגבי האינטראקציה ביניכם ולהיכן הדברים יתגלגלו מכאן והלאה. לכן הוא לא פחות חשוב. ואחרי ששכנענו אתכם לא להמעיט בחשיבותו של הדייט השני, הנה מדריך קצר שיעזור לכם לצלוח אותו בשלום ובדרך שתוביל לדייט שלישי ובתקווה לעוד הרבה אחריו…

קרא עוד »

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב