על שפת גוף בדייטים ומה היא אומרת

לא צריך להיות מומחים לשפת גוף כדי להבין מה הצד השני חושב על הדייט שלכם והאם הוא נהנה או מחכה לרגע הנכון לברוח. קבלו כמה טיפים שיעזרו גם לכם לקרוא ולהבין את שפת הגוף ולשפר את אחוזי ההצלחה שלכם בדייטים. 

אז קבעתם דייט, פנים אל פנים או בוידאו, והגעתם אליו נרגשים ומוכנים, אבל במהלך הדייט התקשיתם להבין האם הצד השני בעניין, למרות שהיתה שיחה טובה ואתם יודעים שאתם כן. כמובן, לשאול בצורה ישירה זה פחות נוח, בטח כשמדובר בדייט ראשון, אבל יש דברים שאפשר לדעת גם בלי לשאול, רק מלהסתכל על שפת הגוף של הפרטנר ולפרש אותה בצורה נכונה. זה עובד גם במפגש אמיתי וגם בדייט בוידאו, משום שבשני המקרים אתם רואים את הפרטנר מולכם וערים לשפת הגוף שלו.

שפת גוף בדייטים

לא צריך להיות אורי גלר ולחדור לתדר החשיבה של הפרטנר, כדי להבין מה קורה. מספיק לשים לב לכמה נקודות מסוימות בתנועה ובהתנהגות, וזה כבר יעניק לכם מושג בסיסי האם יש OK להמשך, או לא. הנה כמה דברים פשוטים להתחיל איתם: 

נגיעה בשיער

בניגוד לנטייה הטבעית שלנו לחשוב שרק אדם משועמם נוגע ומסדר את השיער שלו ללא הרף במהלך פגישה, אם הפרטנר שמולכם מסדר את השיער שלו שוב ושוב זה דווקא סימן טוב! סידור התסרוקת, או ניסיון להוריד איזה כתם טורדני מהבגד, הוא סימן לכך שאתם מוצאים חן בעיני הפרטנר ולכן הוא מנסה להרשים אתכם ולהיראות במיטבו. אלה לא פעולות שאדם עושה מול אדם אחר שהוא אדיש אליו, אלא רק מול אדם שהוא רוצה להיראות טוב מולו. יש מי שגם יבקשו את סליחתכם בשלב מסוים וילכו לשירותים כדי לעשות את זה מול המראה. אז בכלל אתם יודעים שאתם על הסוס. 

שפת גוף "סגורה" 

שילוב ידיים, קימוט של המצח, עמידה בתנוחה סגורה עם רגליים צמודות, ישיבה בלי להסתכל עליכם חפץ כלשהו שמפריד ביניכם – כל אלה (ועוד) הם סימנים פחות טובים שמשדרים חוסר נוחות מהשיחה או המפגש שלכם. אתם אתם בוידאו אז ישיבה מכווצת, בריחה של המבט לכיוונים אחרים, ידיים קפוצות ולא זזות וגוף סטטי יהיו הסימנים שיכולו להעיד על שפת גוף סגורה.

זה כמובן לא אומר עליכם כלום, אבל במקרים כאלה אפשר להבין שהחיבור לא ממש מתאים ומכאן לנסות להבין למה ולתקן, או פשוט להבין שזה לא זה ולדלג הלאה.

מבט ישיר לעיניים ורכינה לכיוונכם

נראה שלא צריך להסביר למה זה סימן חיובי. קשר עין ישיר מעיד על פתיחות ועניין, ועל כך שהשיחה אתכם טובה ויש רצון שהיא תימשך. שימו לב להבדל בין מבט רך שמסתכל ישר לתוך העיניים שלכם, בכוונה להקשיב ולהתעניין, לבין מבט "קשוח" שמנסה לבדוק אתכם או לרמוז לדברים אחרים. 

בנוסף, אם הפרטנר נשען קדימה (או הצידה) לכיוונכם וסוגר את המרחק הפיזי ביניכם, זו דרך להביע עניין בכם גם מעבר לשיחה, ולהראות משיכה גם כלפי הדמות שלכם. אם אתם בעניין, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתקרב קצת בחזרה ומשם לתת לדברים להתגלגל.

זה כמובן עובד על אותו עיקרון גם בוידאו – אם המבט של הפרטנר ברח לכל מיני כיוונים, רק לא אליכם; אם הוא יושב קרוב מידי והגוף קפוא ולא זז, אם הבעות הפנים לא מעידות על שום דבר – זה לא משהו. הבעת עניין יכולה להיעשות על ידי חיוך, פתיחת העיניים לרווחה, הקשבה ודיבור "חי" עם שימוש בתנועות ידיים להמחשה. 

הפרטנר מסתכל בטלפון שלו

מעבר לעובדה שזה מפגין חוסר כבוד (ולכן לעולם גם אל תעשו את זה בעצמכם – מה ששנוא עליך וכו'), זה בהחלט סימן רע מאוד שמעיד על כך שהפרטנר פשוט החליט להישאב בחזרה לעולם שלו. זה יכול להיות מחוסר עניין, יכול להיות מביישנות או לחץ ויכול להיות שהוא סתם מכור לפייסבוק. כך או כך, זה לא מעיד על עניין בתקשורת ביניכם, וזו הדרך של הפרטנר להפגין את זה. אם זה מפריע לכם, רצוי להעיר בצורה מנומסת אך אסרטיבית, ואם זה לא עוזר ועדיין מציק לכם – פשוט סיימו את הפגישה. 

דיבורים על האקס/ית

מדיבור על אקסים בדייטים ראשונים כנראה שלא יכול לצאת טוב. בדרך כלל מדובר בנבירה בעבר, קרוב או רחוק, פתיחה של דברים שאולי לא כדאי לפתוח בשלב זה של היחסים ועיסוק בבעיות שהם בעיקר של הצד השני ולא מעניינים כרגע עוד אף אחד, אולי חוץ מהאקס עצמו. אם נושא האקסים עולה מהר מידי כנושא שיחה, כדאי לחשוב אם אתם רוצים להמשיך את הקשר עם אותו פרטנר. יכול להיות שמה שהוא מחפש זה רק ריגוש מידי כדי להרגיש טוב עם עצמו ועדיין לא מוכן למצוא אהבה

מגע פיזי

מגע פיזי בדייט הוא תמיד סימן מעולה, אם כי רק כאשר הוא מגיע כששני הצדדים מרגישים בנוח בתוך הפגישה. בדרך כלל כאשר צד אחד יוזם מגע זה בגלל שהוא מרגיש נוח לעשות זאת, ואם הצד השני מרגיש נוח גם כן, סביר שהתגובה תהיה חיוביות (כלומר, החזרה של מגע). 

ואם הדייט בוידאו? אין מה לגעת במסך כמובן, אבל כמקבילה לכך אפשר לזהות למשל אם הפרטנר צוחק מהבדיחות שלכם, ויושב בשפת גוף פתוחה וקרוב למצלמה. זה ניסיון להיות מרוכז יותר בפגישה והוא בהחלט מעיד על הבעת עניין.

הליכה

גם זה שייך רק לקטגוריית המפגשים פנים אל פנים, אבל זה סעיף חשוב – אפשר לזהות את מידת העניין של הצד השני לפי ההצטרפות שלו להליכה שלכם יחד אחרי הפגישה. הליכה זה לצד זה, עם מרווח צר מאוד ביניכם מעידה על עניין ורצון להיות קרובים אליכם. לעומת זאת, הליכה שהיא חצי צעד מאחוריכם מעידה על ההפך – הפרטנר מרגיש לא בנוח עם הסיטואציה. אם הוא הולך צעד אחד לפניכם, גם זה מעיד על סיכויים נמוכים להמשך ועל אדם שמרוכז בעיקר בלגרום לעצמו טוב ופחות בניסיון לעניין אתכם. 

כך או כך, כמובן ששום דבר מהכתוב פה הוא לא חקוק בסלע, יש יוצאי דופן ויש גם דייטים ראשונים זוועתיים שהמשיכו לדייטים מוצלחים יותר ואף למערכות יחסים יציבות וטובות. אולם, אחוז גבוה מאוד מהתקשורת בין בני אדם הוא באמצעות שפת גוף, גם ובעיקר באופן לא מודע, וברוב המקרים אפילו אין לנו שליטה על שפת הגוף והיא נוצרת אוטומטית לפי מצב הרוח ומידת העניין שלנו בסיטואציה. לכן, מודעות לשפת הגוף תעמיד אתכם במקום שבו גם תוכלו לקבל מושג על מה שהצד השני חושב עליכם ועל הדייט שלכם, וגם תוכל לעזור לכם לשים לב לשפת הגוף של עצמכם כדי לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם בדייטים.

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
באמבל חמישי בתשע
באמבל או דייט בתשע?

באמבל אמנם הביאה עימה חידוש קצת מרענן לריטואל ההיכרויות הנפוץ בו הגבר הוא יוזם הקשר ותיבלה את העניין עם הגבלות זמן נוקשות. האם זה הופך אותה לאפליקציה המושלמת? לא בהכרח.

קרא עוד »
מי מפחד מאהבה
מי מפחד מאהבה?

האם הצורך הכי בסיסי ואנושי של בני האדם הפך מעמסה על חיינו, ולמה אנחנו מפחדים מדבר שבבסיסו אמור לעשות לנו רק טוב? כמה תשובות, או לפחות ניסיונות לספק תשובות.

קרא עוד »
משתפים חברים, מעלים סיכויים

שיתוף של חמישי בתשע עם חברים מעלה לך את הסיכוי לקבל מאצ' מדויק יותר

כן, ככה האלגוריתם עובד! למה? פשוט כי זה טוב לכולם

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב