מחפשים זוגיות? אלה השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם

אין מי שלא רוצה למצוא את החצי השני, אבל מסתבר שזה לא תמיד פשוט. כדי לנסות ולהקל על כל העסק, הנה חמש שאלות שתוכלו לשאול את עצמכם כדי להבין אם אתם בכיוון. 

החיפוש אחרי הזוגיות המושלמת הוא קשה, סיזיפי, לעיתים אינסופי. גם אם תתפשרו על אחת לא מושלמת (מה שלא מעט מאיתנו עושים מכורח המציאות) זה לא הופך את העסק לפשוט יותר. לפעמים השאלות והתהיות על עצם הזוגיות והכדאיות שלה עולות ממש במהלך הקשר עצמו, אחרי שכבר השלמתם עם קיומו, וגורמות לכם לתהות האם זה באמת אמור להיות כך? האם אתם נמצאים במקום שאתם רוצים להיות בו ושלמים איתו? 

השאלות הללו טבעיות ומובנות כמובן, וזה בסדר שהן עולות משום שתמיד כדאי לבדוק את עצמכם – לפני, במהלך ואחרי מערכת יחסים. סטגנציה היא המתכון המהיר ביותר למערכת יחסים תקועה ושבלונית שממנה קשה מאוד להיחלץ בלי משקעים של ממש. אבל גם לשאול את השאלות הנכונות צריך לדעת. לכן, הנה חמש שאלות, כללי אצבע אם תרצו, שכדאי לשאול את עצמכם בכל פעם שאתם מרגישים שמשהו קצת חורק ומתלבטים לגבי ההמשך.

מחפשים זוגיות

איך האינטימיות? 

ההבדל העיקרי בין מערכת יחסים חברית לבין מערכת יחסים רומנטית הוא האינטימיות. עם חברים וחברות, קרובים ככל שיהיו, אנחנו לא נמצאים באינטימיות ולכן כל עוד התקשורת והאמון בינינו טובים הקשר יעבוד מצוין. כאשר מדובר על זוגיות, נכנס פרמטר האינטימיות למשוואה ועלול לשנות אותה מהקצה אל הקצה. החשיפה והקרבה הפיזית והנפשית אל בן או בת הזוג יוצרת מתח מתמיד ודיסוננס מעיק – מצד אחד אתם רוצים וצריכים מישהו להישען עליו ולשתף איתו את התחושות שלכם, ומצד שני ישנו חשש לאבד את עצמכם בתוכה. 

כדי להתמודד עם זה אתם חייבים לפתח את תחושת העצמיות שלכם – להיות בטוחים במי שאתם, במה שאתם מסוגלים לעשות, גם יחד אבל גם לבד. רק כאשר מגיעים למערכת יחסים מתוך מקום בטוח ויציב, כזה שאינו תלוי באחרים כדי להתקיים, אפשר להגיע לרמות גבוהות של אינטימיות ללא חשש להיפגע או ללכת לאיבוד. 

מהן הציפיות? 

ציפיות הן חשובות מאוד במערכות יחסים, בעיקר התיאום שלהן בין הצדדים. אבל הציפיות הללו הן גם מה שהופך את היחסים למורכבים כל כך. אתם נכנסים לקשר עם סוג של "חזון" על איך הוא הולך להיראות, וכל חריגה מאותו חזון עלולה להותיר אתכם מאוכזבים במקרה הטוב ושבורים ממש במקרה הפחות טוב. צריך לומר את זה בכנות – אף פעם (או כמעט אף פעם, לא נהיה טוטאליים לגמרי) אותו "חזון" לא מתקיים במלואו, עבור שני הצדדים. זה אולי מתחיל כמו שחשבתם אבל די מהר מערכת היחסים מקבלת כיוון משל עצמה, והופכת שגרתית ואפילו משעממת. לכן תיאום הציפיות הוא חשוב, וכך גם ההבנה שהזמן והדינמיות של החיים עושים את שלהם. ההשלמה עם זה היא לא עצובה או מדכאת. ההפך הוא הנכון – היא זו שיכולה לסייע לכם להרים את הזוגיות למקום טוב יותר. 

האם אתם "עובדים" בזוגיות? 

בהמשך לסעיף הקודם, מערכת היחסים שלכם מקבלת לאחר זמן מה "חיים" משל עצמה. היא הופכת ליישות שצריך לתחזק, להשקות, לדשן ולטפח כדי שהיא תפרח לאורך כל השנה. בדיוק כמו העציצים במרפסת שלכם. לשם כך צריך בדיוק כמו בכותרת – לעבוד בזוגיות. לא, זה לא חייב להיות כמו אצל שאולי ואירנה (שהעניקו למונח הזה חיים משל עצמו) אבל כן לחשוב על אילו דברים עושים לכם כיף יחד, איך אתם עושים אותם יותר, מה לא עובד ואיך משפרים אותו, איך מתמודדים יחד עם אתגרים ועוד דברים יותר אישיים שכל אחד מכם יידע יותר טוב מהאחר לגבי עצמו. לעבוד בזוגיות זו לא קלישאה. אלו הם החיים עצמם. 

כמה אתם באמת נמצאים בתוך הקשר? 

וכמה אתם מחפשים כל הזמן את הדבר הבא, הטוב יותר, הטרי יותר, המעניין יותר, הירוק יותר, הכיפי יותר… הבנתם. הרשתות החברתיות הפכו את כל החברים שלנו לבלייני על ולכוכבים שתמיד נראה שחיים יותר טוב מאיתנו. רק דבר אחד לא רואים שם – את מה שקורה בין לבין. מעבר לעניין ששום דבר הוא לא בר השוואה, כי אתם לא באמת רואים את כל התמונה, הנזק העיקרי הוא שבזמן שאתם שם – אתם לא כאן. עיסוק ב"משהו חשוב יותר" גוזל מכם אנרגיה יקרה שמוטב להשקיע במערכת היחסים שלכם. כל עוד אתם לא עושים את זה, אתם בעצם דוחפים את בן או בת הזוג מכם ומרחיקים אותם במקום לקרב אותם. סביר להניח שקרה לכם פעם שדיברתם עם מישהו ובמקום להקשיב לכם הוא היה עם הראש בתוך הטלפון הנייד, מרפרף על סטוריז באינסטגרם. איך זה גרם לכם להרגיש? יופי. עכשיו תשליכו את הדוגמה הזו על מערכת יחסים בחיים עצמם (שזה אומר להכפיל ב-150 בערך) ותבינו איך הצד השני מרגיש כשאתם מתנהגים ככה. 

האם הוא מובן מאליו? 

"הוא" זה יכול גם הקשר עצמו וגם הפרטנר שלכם. האמת שהשאלה הזו היא די מובנת מאליה, ועדיין צריך להזכיר את זה – כל דבר הופך להיות מובן מאליו בסופו של דבר, והחכמה היא לא לתת לו לגווע למרות הכל. בן או בת הזוג שלכם הם לא פלייסטיישן ולא בגד חדש שאפשר להתלהב ממנו למשך כמה חודשים ואז לזרוק לארון כי זה כבר מובן מאליו שיש לכם אותו. הפרטנר שלכם הוא בנאדם, והדברים שהוא אומר לכם או עושה עבורכם הם ממש (אבל ממש) לא מובנים מאליהם ועל כן צריך להעריך אותם. כן, כל פעם מחדש. לפעמים יותר מזה. אם לא תעשו את זה, הם פשוט יכולים לקום וללכת ואז סביר שתרגישו בחסרונם הרבה יותר. כל מחווה, כל פרגון, כל הבעת חיבה הם אינם מובנים מאליהם. הם מיוחדים ונחשבים וראויים להערכה, פרגון והכרת תודה. כך בדיוק גם אתם הייתם רוצים שיתייחסו לדברים שאתם עושים מתוך כוונה טובה ואהבה. 

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
אולי יעניין אתכם גם
היא מתחילה איתי
איך לדעת אם היא מתחילה איתי?

באינטראקציות שבינו לבינה פעמים רבות תוכל להיתקל בסיטואציה בה תשאל את עצמך- האם היא בקטע שלי? האם היא מנסה לפלרטט איתי? אם נקלעת למצב שכזה אתה בטח כבר יודע- זה יכול לשגע פילים.

קרא עוד »
קשר לא רציני לרציני
איך להפוך קשר לא רציני לרציני

מה קורה אם העניינים ביניכם מתחממים מעבר למה שציפיתם ואתם מוצאים את עצמכם מפנטזים על יותר ממה שקיים? אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה. אך עם אסטרטגיה נכונה וקצת מאמץ, ייתכן ותצליחו לגרום ל"ידידים פלוס" שלכם להישאר לארוחת בוקר, ואולי גם להרבה יותר…

קרא עוד »
דייט שני
דייט שני מוצלח: כך תעשו את זה

עוד שהדייט הראשון מבסס היכרות ראשונית ונותן לכם הצצה חטופה למי האדם שעומד מולכם, הדייט השני ייתן לכם הרגשה אמיתית ונכונה יותר לגבי האינטראקציה ביניכם ולהיכן הדברים יתגלגלו מכאן והלאה. לכן הוא לא פחות חשוב. ואחרי ששכנענו אתכם לא להמעיט בחשיבותו של הדייט השני, הנה מדריך קצר שיעזור לכם לצלוח אותו בשלום ובדרך שתוביל לדייט שלישי ובתקווה לעוד הרבה אחריו…

קרא עוד »

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב