מה ההבדל בין טינדר לאוקיי קיופיד?

בים האפליקציות ואתרי ההיכרויות השונים, בולטים בשנים האחרונות שני שמות עיקריים – טינדר ואוקיי קיופיד. לפני שמחליטים איזו מהן עדיפה לנו, כדאי שנכיר אותן קצת יותר לעומק.

עולם הדייטינג כבר מזמן הפך להיות וירטואלי ורובו מתנהל בתוך המסך הקטן של המחשב או המסך הקטנטן של הסמארטפון שלנו. שלל אפליקציות שמתיימרות למצוא את החצי השני שלנו מציעות לנו את מרכולתן ואת הממשק שלהן כדי שנעשה בו שימוש מושכל ונוכל בסוף היום להרגיש טוב עם עצמנו שעשינו גם היום משהו כדי למצוא זוגיות. לכל אחת מהאפליקציות יש מאפיינים ייחודיים ושונים, והיא גם נתפסת שונה בקרב קהילת הרווקות והרווקים – מה שמוביל לשאלה מי מהן עדיפה ובאיזו אפליקציה יש באמת סיכוי לסיים את הסיבוב הנוכחי עם דייט? כדי להשיב על השאלה הזו כדאי לערוך השוואה שבעזרתה נוכל להכיר את האפשרויות יותר לעומק.

מאפיינים כלליים

כלל, המטרה של שתי האפליקציות – גם טינדר וגם אוקיי קיופיד – זהה. בסופו של יום הן אמורות לסייע לנו להשיג דייט, ובלא מעט מקרים הן גם מצליחות לעשות את זה. כדי להגיע לשם, שתי האפליקציות מגישות לנו את רוב הדברים המוכרים, כמו פרופיל משתמש עם תמונה כמובן, שאלות שיש לענות עליהן, בחירת עדיפויות ועוד. אולם, בכל זאת יש מספר הבדלים מרכזיים – הראשון הוא קהל היעד שהאפליקציה מפגישה אותנו איתו. בטינדר קהל היעד הוא מבוסס מיקום (ברדיוס שאנחנו בוחרים), קרי הקרובים יותר יופיעו קודם. ההתאמות מבוססות על תחומי עניין דומים שהאפליקציה שואבת מפייסבוק, נוסף על מעט המידע שהיא מבקשת מאיתנו. אוקיי קיופיד, לעומת זאת, מאפשרת לנו לצפות בפרופילים של אנשים באופן כללי, לדרג אותם על פי מידת ההתאמה וליצור אינטראקציה עם מי שנרצה.

ממשק המשתמש

טינדר היא אפליקציה בקצב מהיר מאוד והרבה מהפעילות בה מבוסס על רושם ראשוני, שלא לומר על תמונה בלבד. משום שאין הרבה מידע שהאפליקציה מבקשת מאיתנו בשלב הרישום, אנחנו מתבססים בעיקר על התמונות שאנחנו רואים ומה שנותר לנו לבחור הוא האם להחליק ימינה ("לייק") או שמאלה ("דיסלייק"), כאשר במקרה שההחלקה ימינה היא הדדית תיפתח האפשרות להתחיל בשיחה. הממשק של אוקיי קיופיד הוא מורכב יותר, אם כי לא פוגע בנוחות המשתמש, ופחות מתאים לניסיון "ציד" בנסיעה אקראית באוטובוס למשל. שם יש אפשרות לענות על שאלות רבות שמטרתן להכיר טוב יותר את האדם שמאחורי הפרופיל וגם כמובן מסייעות למציאת התאמה מדויקת יותר, וכן לבחור מבין היצע רחב יותר שאינו מבוסס רק על מיקום. הממשק נוח מאוד והשיטה ידידותית למשתמש, ואפשר בקלות ובמהירות, אחרי שימוש אחד או שניים, להבין מי נגד מי ולמצוא מידע נוסף.

היכרויות או סטוצים?

כן כן, גם אנחנו מכירים את התפיסה הרווחת לגבי טינדר והיותה אפליקציית סטוצים הרבה יותר מאשר אפליקציית היכרויות. זה נכון רק חלקית, והאמת היא כמו תמיד מורכבת יותר – הסטטיסטיקה (לפחות על פי מה שטוענים בטינדר) מדבר על עשרות מיליוני שידוכים אמיתיים שנעשו דרך טינדר מאז הקמתה, אולם את מספר הסטוצים יש להניח שאיש אינו ספר, כך שאין לנו בסיס של ממש להשוואה. התפיסה הזו נובעת בעיקר מהאופי של טינדר ומהעובדה שאת הבחירה אנחנו עושים באפליקציה בעיקר בעזרת תמונות ומעט מאוד מידע, מה שעלול ליצור רושם פחות רציני. באוקיי קיופיד, לעומת זאת, משום שיש מאות שאלות שדרכן אפשר להכיר טוב יותר את הצד השני האפליקציה נתפסת כ"רצינית" יותר וככזו שאנשים מבלים בה זמן כדי למצוא דייט שיהיה לו גם המשך מעבר לאותו הערב. בפועל, בשתי האפליקציות כנראה שתוכלו למצוא גם דייט וגם סטוץ – וזה תלוי בעיקר בכם.

אז טינדר או אוקיי קיופיד?

נחזור על זה שוב – זה תלוי בעיקר בכם.

טינדר היא אפליקציה מעולה למי שלא רצה לנדב יותר מידי פרטים על עצמו ומעדיף להתמקד בנושאים הבסיסיים ביותר – מראה חיצוני, גיל ומקום מגורים. הקצב שלה מהיר יותר ומאפשר יותר ניסיונות בפחות זמן. לעומת זאת, אם אתם רוצים לקבל קצת יוצר מידע על הדייט שאתם הולכים לפגוש ולנסות ולהבין טוב יותר מי עומד מולכם – אוקיי קיופיד תתאים לכם יותר.

ואם אני לא טיפוס של אפליקציה?

גם זה קורה, ובכלל מעבר לשתי האפליקציות הללו שמעט שונות זו מזו אך מציעות חוויה די דומה, ראוי להזכיר שעולם ההיכרויות מתפתח ומתאים עצמו למציאות שמשתנה סביבו ללא הפסקה. משבר הקורונה למשל הביא לחיינו את שיחות הווידאו, גם למי שלא היה מורגל בהן לפני כן. ואם לעבודה או לליל סדר וירטואלי זה מתאים, אז למה לא לדייט…? תוצאה אחת של אותן התאמות למציאות היא האתר שאתם קוראים כעת – דייט בתשע. כאן באתר אין צורך ב"סוויפ" ימינה או שמאלה וגם אין צורך בהתכתבויות אינסופיות כדי שבסופן אולי תצליחו לקבוע דייט. מה שצריך זה רק להירשם, להשאיר את הפרטים שלכם, לבחור העדפות והאלגוריתם שלנו כבר יסדר לכם דייט בסשן הדייטים הקרוב. זה אפילו לא אומר שאתם צריכים להפסיק להשתמש בטינדר או באוקיי קיופיד – אפשר לעשות את זה במקביל. לא שווה ניסיון?

נרשמים ממש כאן בעמוד הזה

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
היא מתחילה איתי
איך לדעת אם היא מתחילה איתי?

באינטראקציות שבינו לבינה פעמים רבות תוכל להיתקל בסיטואציה בה תשאל את עצמך- האם היא בקטע שלי? האם היא מנסה לפלרטט איתי? אם נקלעת למצב שכזה אתה בטח כבר יודע- זה יכול לשגע פילים.

קרא עוד »
קשר לא רציני לרציני
איך להפוך קשר לא רציני לרציני

מה קורה אם העניינים ביניכם מתחממים מעבר למה שציפיתם ואתם מוצאים את עצמכם מפנטזים על יותר ממה שקיים? אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה. אך עם אסטרטגיה נכונה וקצת מאמץ, ייתכן ותצליחו לגרום ל"ידידים פלוס" שלכם להישאר לארוחת בוקר, ואולי גם להרבה יותר…

קרא עוד »
דייט שני
דייט שני מוצלח: כך תעשו את זה

עוד שהדייט הראשון מבסס היכרות ראשונית ונותן לכם הצצה חטופה למי האדם שעומד מולכם, הדייט השני ייתן לכם הרגשה אמיתית ונכונה יותר לגבי האינטראקציה ביניכם ולהיכן הדברים יתגלגלו מכאן והלאה. לכן הוא לא פחות חשוב. ואחרי ששכנענו אתכם לא להמעיט בחשיבותו של הדייט השני, הנה מדריך קצר שיעזור לכם לצלוח אותו בשלום ובדרך שתוביל לדייט שלישי ובתקווה לעוד הרבה אחריו…

קרא עוד »

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב