לא מתאים? לא נורא. איך להגיד שלא מתאים לכם ולצאת בסדר?

מדריך טיפים והצעות לניסוח – כי גוסטינג זה לחלשים, והקארמה זוכרת הכול. אנחנו פחות מתכוונים לדייט ראשון כושל שבו ברור לשני הצדדים שלא יהיה המשך, אלא מדברים על מקרים שבהם יצאתם לדייט והצד השני נראה ממש מעוניין, או אם יצאתם לכמה דייטים ואז מסמוס של הצד השני פחות בא בחשבון.

נכון שזו הרגשה מבאסת להבין שאתם לא מעוניינים ושאתם הולכים לבאס את הצד השני, אבל אפשר לסיים את זה בצורה מכובדת שתפחית קצת מהאכזבה. להודיע לצד השני שאתם לא מעוניינים יבאס אותו בהתחלה, אבל להיעלם לו ולתת לו להבין את הרמז בעצמו יתסכל אותו הרבה יותר ויהפוך אתכם לגיבורים הרעים של הסיפור. למה לכם?

איך להגיד שלא מתאים

הטיפים הבאים יעזרו לכם לסיים את זה יפה, וגם יתנו לכם כמה תובנות לדייטים הבאים:

זה הם – או הנסיבות?

לפעמים אנחנו יוצאים לדייטים מכל הסיבות הלא נכונות. אנחנו צריכים להתגבר על מישהו; לא יצאנו לדייט תקופה ארוכה ואנחנו מרגישים חייבים לעשות משהו עם עצמנו; חברים סידרו לנו ולא היה לנו נעים להגיד להם שלא מתאים וכו'. במקרה הזה כדאי לנו לחשוב אם שווה לנו להמשיך לצאת לדייטים בניוטרל, בידיעה שזה לא יוביל לשום מקום. אם הרגש מנסה להגיד לנו משהו, כדאי להקשיב לו.

למה הם לא התאימו לכם?

נסו לחשוב מה בצד השני גורם לכם לא לרצות להמשיך איתם בקשר. האם הם הביעו התלהבות מוגזמת? האם יש פער גדול מדי ביניכם? האם הם פחות אטרקטיביים בעיניכם אחרי הדייט? אין כאן נכון או נכון, זו שאלה של סדר עדיפויות, אבל חשוב שתהיו מודעים אליו ותשאלו את השאלות הנכונות כדי לבחור את הדייטים הבאים שלכם בצורה טובה יותר.

אל תשקרו

פשוט אל. האמת לפעמים כואבת, אבל בואו – אם יצאתם לשלושה-ארבעה דייטים (ובהנחה שלא הצהרתם על אהבתכם עד אז), אתם לא מחויבים לקשר. זה השלב שבו אתם בודקים אם האדם השני מתאים לכם ויש סיכוי שהתשובה תהיה שלילית. נסו לשקף מה שאתם מרגישים בצורה המכבדת והנעימה ביותר, אבל אל תשקרו או תמציאו תירוצים. אתם יודעים מה קורה עם שקרים? בסוף מגלים אותם.

תנו כבוד

הרבה פעמים כשרוצים לסיים את הקשר, מתעצבנים על הצד השני שמעז לרצות אותנו למרות שאנחנו לא שם. באיזו זכות רוצים אותי כשזה לא מתאים לי? למה תמיד כשאני לא רוצה הצד השני כן רוצה וההפך? 

כשמנקים את הכעס הזה, מבינים שיש בצד השני מישהו שרואה בכם הרבה דברים טובים ורוצה להמשיך להכיר אתכם. תעריכו את זה והכי חשוב – כבדו את זה.

אל תשכחו להחמיא

זו הדרך הכי טובה לבשר למישהו חדשות רעות. חוץ מזה, כנראה שהיה בהם משהו שמשך את תשומת ליבכם לטובה, אחרת לא הייתם יוצאים איתם לדייט מלכתחילה. אחלו להם בהצלחה, ושלבו משהו חיובי שהיה בדייט. זה יראה שהייתם נוכחים ברגע ולא סתם חיפשתם מישהו לשתות איתו בהאפי האוור.

זה שאתם רוצים להיות ידידים, לא אומר שהם ירצו

בטח אם הם כבר התחילו לפתח כלפיכם רגשות. אתם הייתם רוצים להיות ידידים עם מישהו שאתם מרגישים כלפיו משהו, בידיעה שזה לא יוביל לשום מקום? 

אם אתם לא בטוחים שאתם רוצים לסיים את זה ורוצים לשמור אותם בסביבה – אל. אין דבר יותר גרוע מלהבין שמישהו שם אתכם על אש קטנה למקרה שיום אחד יפול לו האסימון. תנו להם להמשיך הלאה.

איך לסיים את זה יפה – בהודעה או בשיחת טלפון?

הודעה או שיחה? תלוי. אם לאורך התקופה שיצאתם בעיקר התכתבתם בהודעות, אפשר להיפרד בהודעה. אם גם דיברתם בטלפון, עדיף להיפרד בשיחה. בכל מקרה הודעה קולית לא באה בחשבון. 

 

צריכים עזרה לנסח? הנה כמה אפשרויות:

  • היה לי ממש נחמד להכיר אותך, אבל לא הרגשתי שיש בינינו חיבור רומנטי ובשלב הזה כבר ציפיתי להרגיש אותו.
  • חשבתי על זה הרבה כי באמת נהניתי להכיר אותך ולדבר איתך, אבל אני לא מרגיש/ה שזה יוביל לקשר רציני, ובשלב הזה זה מה שאני מחפש/ת.
  • תודה על הדייט. את/ה אחלה והיה לי נעים להכיר אותך, אבל אני מחפש/ת כרגע משהו אחר ולא הייתי רוצה להשלות אותך או לבזבז לך את הזמן.
  • רציתי להודות לך על הדייטים ועל הזמן שלנו ביחד. זה לא קל לי כי את/ה בן אדם מקסים ומיוחד שמגיע לו המון, אבל לצערי אני לא רואה את הקשר מתפתח לכיוון רציני יותר.

 

אז מה למדנו כאן?

  • שמותר לא לרצות להמשיך הלאה, אבל כדאי להיות מודעים לסיבות שבגללן אנחנו מרגישים ככה.
  • שלהבין למה אתם רוצים לסיים את הקשר יכול לעזור לכם לבחור את הדייטים הבאים שלכם בצורה טובה יותר.
  • שאפשר לסיים את הקשר בצורה מכובדת ומכבדת, כי לצד השני מגיע שיכבדו אותו.
  • ושהודעה מבאסת אחת תכאיב פחות מגוסטינג לתמיד.

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
היא מתחילה איתי
איך לדעת אם היא מתחילה איתי?

באינטראקציות שבינו לבינה פעמים רבות תוכל להיתקל בסיטואציה בה תשאל את עצמך- האם היא בקטע שלי? האם היא מנסה לפלרטט איתי? אם נקלעת למצב שכזה אתה בטח כבר יודע- זה יכול לשגע פילים.

קרא עוד »
קשר לא רציני לרציני
איך להפוך קשר לא רציני לרציני

מה קורה אם העניינים ביניכם מתחממים מעבר למה שציפיתם ואתם מוצאים את עצמכם מפנטזים על יותר ממה שקיים? אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה. אך עם אסטרטגיה נכונה וקצת מאמץ, ייתכן ותצליחו לגרום ל"ידידים פלוס" שלכם להישאר לארוחת בוקר, ואולי גם להרבה יותר…

קרא עוד »
דייט שני
דייט שני מוצלח: כך תעשו את זה

עוד שהדייט הראשון מבסס היכרות ראשונית ונותן לכם הצצה חטופה למי האדם שעומד מולכם, הדייט השני ייתן לכם הרגשה אמיתית ונכונה יותר לגבי האינטראקציה ביניכם ולהיכן הדברים יתגלגלו מכאן והלאה. לכן הוא לא פחות חשוב. ואחרי ששכנענו אתכם לא להמעיט בחשיבותו של הדייט השני, הנה מדריך קצר שיעזור לכם לצלוח אותו בשלום ובדרך שתוביל לדייט שלישי ובתקווה לעוד הרבה אחריו…

קרא עוד »

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב