לא מתאים? לא נורא. איך להגיד שלא מתאים לכם ולצאת בסדר?

מדריך טיפים והצעות לניסוח – כי גוסטינג זה לחלשים, והקארמה זוכרת הכול. אנחנו פחות מתכוונים לדייט ראשון כושל שבו ברור לשני הצדדים שלא יהיה המשך, אלא מדברים על מקרים שבהם יצאתם לדייט והצד השני נראה ממש מעוניין, או אם יצאתם לכמה דייטים ואז מסמוס של הצד השני פחות בא בחשבון.

נכון שזו הרגשה מבאסת להבין שאתם לא מעוניינים ושאתם הולכים לבאס את הצד השני, אבל אפשר לסיים את זה בצורה מכובדת שתפחית קצת מהאכזבה. להודיע לצד השני שאתם לא מעוניינים יבאס אותו בהתחלה, אבל להיעלם לו ולתת לו להבין את הרמז בעצמו יתסכל אותו הרבה יותר ויהפוך אתכם לגיבורים הרעים של הסיפור. למה לכם?

איך להגיד שלא מתאים

הטיפים הבאים יעזרו לכם לסיים את זה יפה, וגם יתנו לכם כמה תובנות לדייטים הבאים:

זה הם – או הנסיבות?

לפעמים אנחנו יוצאים לדייטים מכל הסיבות הלא נכונות. אנחנו צריכים להתגבר על מישהו; לא יצאנו לדייט תקופה ארוכה ואנחנו מרגישים חייבים לעשות משהו עם עצמנו; חברים סידרו לנו ולא היה לנו נעים להגיד להם שלא מתאים וכו'. במקרה הזה כדאי לנו לחשוב אם שווה לנו להמשיך לצאת לדייטים בניוטרל, בידיעה שזה לא יוביל לשום מקום. אם הרגש מנסה להגיד לנו משהו, כדאי להקשיב לו.

למה הם לא התאימו לכם?

נסו לחשוב מה בצד השני גורם לכם לא לרצות להמשיך איתם בקשר. האם הם הביעו התלהבות מוגזמת? האם יש פער גדול מדי ביניכם? האם הם פחות אטרקטיביים בעיניכם אחרי הדייט? אין כאן נכון או נכון, זו שאלה של סדר עדיפויות, אבל חשוב שתהיו מודעים אליו ותשאלו את השאלות הנכונות כדי לבחור את הדייטים הבאים שלכם בצורה טובה יותר.

אל תשקרו

פשוט אל. האמת לפעמים כואבת, אבל בואו – אם יצאתם לשלושה-ארבעה דייטים (ובהנחה שלא הצהרתם על אהבתכם עד אז), אתם לא מחויבים לקשר. זה השלב שבו אתם בודקים אם האדם השני מתאים לכם ויש סיכוי שהתשובה תהיה שלילית. נסו לשקף מה שאתם מרגישים בצורה המכבדת והנעימה ביותר, אבל אל תשקרו או תמציאו תירוצים. אתם יודעים מה קורה עם שקרים? בסוף מגלים אותם.

תנו כבוד

הרבה פעמים כשרוצים לסיים את הקשר, מתעצבנים על הצד השני שמעז לרצות אותנו למרות שאנחנו לא שם. באיזו זכות רוצים אותי כשזה לא מתאים לי? למה תמיד כשאני לא רוצה הצד השני כן רוצה וההפך? 

כשמנקים את הכעס הזה, מבינים שיש בצד השני מישהו שרואה בכם הרבה דברים טובים ורוצה להמשיך להכיר אתכם. תעריכו את זה והכי חשוב – כבדו את זה.

אל תשכחו להחמיא

זו הדרך הכי טובה לבשר למישהו חדשות רעות. חוץ מזה, כנראה שהיה בהם משהו שמשך את תשומת ליבכם לטובה, אחרת לא הייתם יוצאים איתם לדייט מלכתחילה. אחלו להם בהצלחה, ושלבו משהו חיובי שהיה בדייט. זה יראה שהייתם נוכחים ברגע ולא סתם חיפשתם מישהו לשתות איתו בהאפי האוור.

זה שאתם רוצים להיות ידידים, לא אומר שהם ירצו

בטח אם הם כבר התחילו לפתח כלפיכם רגשות. אתם הייתם רוצים להיות ידידים עם מישהו שאתם מרגישים כלפיו משהו, בידיעה שזה לא יוביל לשום מקום? 

אם אתם לא בטוחים שאתם רוצים לסיים את זה ורוצים לשמור אותם בסביבה – אל. אין דבר יותר גרוע מלהבין שמישהו שם אתכם על אש קטנה למקרה שיום אחד יפול לו האסימון. תנו להם להמשיך הלאה.

איך לסיים את זה יפה – בהודעה או בשיחת טלפון?

הודעה או שיחה? תלוי. אם לאורך התקופה שיצאתם בעיקר התכתבתם בהודעות, אפשר להיפרד בהודעה. אם גם דיברתם בטלפון, עדיף להיפרד בשיחה. בכל מקרה הודעה קולית לא באה בחשבון. 

 

צריכים עזרה לנסח? הנה כמה אפשרויות:

  • היה לי ממש נחמד להכיר אותך, אבל לא הרגשתי שיש בינינו חיבור רומנטי ובשלב הזה כבר ציפיתי להרגיש אותו.
  • חשבתי על זה הרבה כי באמת נהניתי להכיר אותך ולדבר איתך, אבל אני לא מרגיש/ה שזה יוביל לקשר רציני, ובשלב הזה זה מה שאני מחפש/ת.
  • תודה על הדייט. את/ה אחלה והיה לי נעים להכיר אותך, אבל אני מחפש/ת כרגע משהו אחר ולא הייתי רוצה להשלות אותך או לבזבז לך את הזמן.
  • רציתי להודות לך על הדייטים ועל הזמן שלנו ביחד. זה לא קל לי כי את/ה בן אדם מקסים ומיוחד שמגיע לו המון, אבל לצערי אני לא רואה את הקשר מתפתח לכיוון רציני יותר.

 

אז מה למדנו כאן?

  • שמותר לא לרצות להמשיך הלאה, אבל כדאי להיות מודעים לסיבות שבגללן אנחנו מרגישים ככה.
  • שלהבין למה אתם רוצים לסיים את הקשר יכול לעזור לכם לבחור את הדייטים הבאים שלכם בצורה טובה יותר.
  • שאפשר לסיים את הקשר בצורה מכובדת ומכבדת, כי לצד השני מגיע שיכבדו אותו.
  • ושהודעה מבאסת אחת תכאיב פחות מגוסטינג לתמיד.

בכל יום חמישי יש כבר סבב דייטים פעיל שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

חמישי בתשע לוגו
הצטרפו אלינו
בואו לקרוא עוד על השירות שלנו, זה בחינם לגמרי!
אהבתם את המאמר ? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
מה עושים אחרי דייט ראשון מוצלח
מה עושים אחרי דייט ראשון מוצלח?

דייט ראשון טוב הוא קצת כמו טובי 60: מרגיש נפלא בהתחלה, אבל יכול לגרום לכם לעשות שטויות שתתחרטו עליהן. היה לכם דייט ראשון מדהים ואתם רוצים להגיע לדייט השני באותה הרגשה? אלה כמה דברים שחשוב שתעשו (או לא תעשו)

קרא עוד »
איך מתאוששים מדייט ראשון גרוע?

מה קורה כשלוקחים שני אנשים שלא מכירים לעומק, מוסיפים להם ציפיות לעתיד רומנטי, ומשקשקים עם ערב שנמשך שעתיים בממוצע? בדיוק, דייט ראשון. אז מה הפלא שיש דייטים ראשונים שלא מסתיימים בהצלחה – ואיך אפשר להתמודד עם ההרגשה המבאסת שמתלווה אליהם?

קרא עוד »
משתפים חברים, מעלים סיכויים

שיתוף של חמישי בתשע עם חברים מעלה לך את הסיכוי לקבל מאצ' מדויק יותר

כן, ככה האלגוריתם עובד! למה? פשוט כי זה טוב לכולם

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב