כמה זמן צריך להימשך דייט ראשון?

היא צחקה מכל הבדיחות שלך, הוא הסמיק כשזרקת לו רמז שבא לך להתראות שוב. האם זה הרגע לסיים את הדייט הראשון בשיא ולחכות לפעם הבאה? 

אם גם לכם עולם הדייטים נראה כמו חור שחור אינסופי של מפגשים ללא תכלית, אתם כנראה לא לבד. מכל מקום נוחתות עלינו המלצות והצעות וחוקים בלתי כתובים שמתיימרים להסביר לנו מה נכון לומר ואיך ראוי להתנהג. אחת הסוגיות שעולות שוב ושוב בהקשרים של "עשה" ו"אל תעשה" היא אורכו של הדייט, במיוחד הראשון. מצד אחד, בדייט קצר מידי אין אפשרות להכיר לעומק את הפרטנר שיושב ממול (או ליד), ואם נחליט שאנחנו מסיימים אותו אחרי שעה רק בשם העיקרון של "לא להאריך" יכול להיות שנפספס משהו. מצד שני, דייט שנמתח כמו מסטיק רק כדי לנסות להציל אותו לא בהכרח יביא לתוצאה טובה יותר. אז מה נכון? האם יש בכלל נכון או לא נכון בעניין הזה? 

אז הנה ספוילר כבר בהתחלה – אין נכון או לא נכון אוניברסלי. או, יותר נכון לומר, יש כללים בלתי כתובים, אבל יש בהחלט גם יוצאים מן הכלל ובכל מקרה לא לא מעיד בהכרח על הצלחה או אי הצלחה של הדייט. מבולבלים? בואו נעשה סדר. 

כמה זמן צריך להימשך דייט ראשון

מטרתו של הדייט הראשון היא להכיר באופן בסיסי את הפרטנר שהצלחנו לקבוע איתו או איתה, וגם באופן כללי שתהיה לשנינו חוויה מוצלחת מהערב. דייט הוא לא ראיון עבודה, ובסוף המטרה של כולנו (יש להניח) היא ליהנות מהערב, ומהחיים בכלל. לכן, כל עוד אתם נהנים (וגם הפרטנר כמובן) משך הזמן פחות קריטי. איפה כן יש לו חשיבות? במקרה שאחד הצדדים מנסה למשוך "בכוח" את הדייט רק כדי להרוויח עוד ניסיון להציל אותו. סביר שבמקרה כזה התוצאה תהיה הפוכה לגמרי, כי כל מהלך שהוא לא הדדי נדון מראש לכישלון. 

קצר – אבל לא קצר מידי

כאמור, בדייט הראשון אנחנו בעיקר מבקשים להכיר את הצד השני, להבין אם יש סיכוי לעסק הזה בכל להתקדם וגם, אם אפשר, שתישאר לנו חוויה נעימה מכל הסיפור. אז ברור שאם אלו המטרות אי אפשר להיפגש לחצי שעה, לירות שאלות אחד על השנייה ולהתקפל הביתה. ברור גם שאחרי דייט אחד אי אפשר לקבוע אם יום אחד תתחתנו או לדמיין את החופשה שלכם בתאילנד. לכן, כדי שהדייט יארך מספיק זמן כדי שתוכלו להחליט אם אתם רוצים להיפגש שוב. זה כלל האצבע שאפשר לנהוג על פיו. ישבתם, שתיתם, נהניתם, נראה לשניכם שבא לכם לעשות את זה שוב – מצוין. זה הזמן להזמין חשבון ולקבוע דייט נוסף. 

ארוך – אבל לא עד שמקפלים עליכם את הכיסאות

ומה אם יש לכם ערב מושלם שאתם לא רוצים שייגמר? מעולה! זה לא דבר רע. נאמר שוב – אין פה חוקים וכללים חקוקים בסלע. חשוב יותר להפיק את המרב וליהנות מהערב ככל שאתם יכולים. מה כן כדאי לזכור? שככל הנראה אחרי ערב כזה מוצלח אתם תיפגשו שוב ומוטב להשאיר משהו גם למפגש השני. ההיסטוריה מלאה בסיפורים על דייט ראשון מהסרטים שאחריו הגיע דייט שני שהיה מפח נפש של ממש. אם אתם נהנים זה אחלה, אבל יש סיכוי שאם תשבו חמש שעות ותקשקשו, אתם תעברו את השיא טיפה מוקדם מידי. תשאירו קצת מרווח לדמיון ולסקרנות לקראת הפעם הבאה. 

ואם אנחנו בווידאו-דייט?

דייט ראשון הוא דייט ראשון, בין אם הוא מתקיים בפאב, בית קפה, בפארק או מול המחשב שלכם בבית. המציאות שלנו משתנה וכך גם האפשרויות שהיא מציעה לנו, גם בעולם הדייטינג. משבר הקורונה האיץ עוד יותר את עניין המפגשים מרחוק, גם לעסקים אבל גם לדייטים. אז בבית אין מלצרית שתהפוך עליכם את הכיסאות בשעת הסגירה וגם יש פחות הסחות דעת חיצוניות, אבל באופן עקרוני כלל האצבע הוא זהה – כל עוד אתם נהנים לכו על זה. 

רגע, אבל איך נדע אם גם הצד השני נהנה?

זו שאלה מצוינת. העובדה שאנחנו צוחקים ונהנים לא בהכרח מעידה על זה שגם הצד השני מרגיש כך. אז איך יודעים? כמובן, אפשר לסמוך על האינטואיציה שלנו – די קל לזהות אדם שנהנה מהסיטואציה לעומת אדם שלא רוצה להמשיך להיות בה. אפשר גם לסמוך על הפרטנר שיאמר לנו אם הוא מעדיף לסיים את הדייט ולהבין שהוא לא נהנה ממנו. ורק למקרה שאתם באמת אבודים, הנה כמה סימנים שיכולים לעודד אתכם ולבשר לכם שהצד השני נהנה – צוחק/ת מהבדיחות שלכם, שואל/ת שאלות אישיות עליכם, מתעניינ/ת בכם מעבר למה שסיפרתם, נוגע/ת בכם, משתפ/ת סיפורים אישיים על עצמה, שואל/ת את דעתכם על עניינים אישיים וכדומה. זה הזמן, אגב, לרכב על גל ההצלחה ולהציע דייט נוסף…

בהצלחה!

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
היא מתחילה איתי
איך לדעת אם היא מתחילה איתי?

באינטראקציות שבינו לבינה פעמים רבות תוכל להיתקל בסיטואציה בה תשאל את עצמך- האם היא בקטע שלי? האם היא מנסה לפלרטט איתי? אם נקלעת למצב שכזה אתה בטח כבר יודע- זה יכול לשגע פילים.

קרא עוד »
קשר לא רציני לרציני
איך להפוך קשר לא רציני לרציני

מה קורה אם העניינים ביניכם מתחממים מעבר למה שציפיתם ואתם מוצאים את עצמכם מפנטזים על יותר ממה שקיים? אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה. אך עם אסטרטגיה נכונה וקצת מאמץ, ייתכן ותצליחו לגרום ל"ידידים פלוס" שלכם להישאר לארוחת בוקר, ואולי גם להרבה יותר…

קרא עוד »
דייט שני
דייט שני מוצלח: כך תעשו את זה

עוד שהדייט הראשון מבסס היכרות ראשונית ונותן לכם הצצה חטופה למי האדם שעומד מולכם, הדייט השני ייתן לכם הרגשה אמיתית ונכונה יותר לגבי האינטראקציה ביניכם ולהיכן הדברים יתגלגלו מכאן והלאה. לכן הוא לא פחות חשוב. ואחרי ששכנענו אתכם לא להמעיט בחשיבותו של הדייט השני, הנה מדריך קצר שיעזור לכם לצלוח אותו בשלום ובדרך שתוביל לדייט שלישי ובתקווה לעוד הרבה אחריו…

קרא עוד »

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב