באמבל או דייט בתשע?

באמבל היא אפליקציית היכרויות חדשה יחסית בשוק (לפחות בישראל). כמו חברותיה הידועות, טינדר ואוקיי קיופיד, גם כאן מדובר באפליקציית סווייפים, בה המשתמשים "מדפדפים" פרופילים וירטואליים. הפרופילים כוללים בעיקר תמונות של המשתמשים, לצד שם פרטי, מיקום גיאוגרפי ועוד פרטים שניתן (אך לא חייב) למלא כמו מה את/ה מחפש/ת באפליקציה? האם את/ה מעשנ/ת או שותה אלכוהול? באיזו תדירות את/ה נוהג/ת להתאמן? מהי רמת ההשכלה שלך? ועוד. המשקיעים מוסיפים גם קצת מלל לפרופיל וישנה אופציה להוסיף את התמונות מחשבון האינסטגרם ואת רשימת אמני המוזיקה האהובים של המשתמש מחשבון הספוטיפיי שלו.

אופציות הסינון בחיפוש המאצ'ים בבאמבל גם הן דומות לאפליקציות ההיכרויות האחרות. ניתן לסנן על פי טווחי גיל, הפרטים שהמשתמש בחר למלא כגון: סוג הקשר אותו מחפשים, גובה, האם הצד השני מעשן/ת וכו'. הפלטפורמה מאפשרת לבחור רק שני סננים כאלו. חיסרון בולט של באמבל הוא שעל אף שיש התחשבות במיקום גיאוגרפי בפרופילים שיופיעו לכם בדפדוף, אין אפשרות לצמצם את החיפוש לפי המרחק הפיזי ביניכם.

עד כאן באמבל לא חידשה הרבה, אבל יש טוויסט קטן שבגללו היא צברה פופולריות ותאוצה, בעיקר לאור עידן ה-"Me too" שאנחנו נמצאים בו. אנחנו מדברים כמובן על הגישה הפמיניסטית של באמבל, או אם תרצו עידוד ה"Girl power". באמבל בנויה כך שהמאצ'ים אמנם נעשים על ידי דפדוף של שני הצדדים, הבחור והבחורה, אך ברגע שנוצר מאצ', רק לבחורה יש את האופציה לשלוח הודעה ראשונה. לשם כך נתון לה זמן מוגבל של 24 שעות (שניתן להאריך אם יש ברשותכם חשבון פרימיום בתשלום). הגבלות הזמן לא נגמרות כאן, מרגע שהמשתמשת תשלח את ההודעה הפותחת, לגברבר בצד השני של המסך יהיו רק 24 שעות כדי להגיב חזרה.

במקרה של זוגות חד מיניים, באמבל מאפשרת לשני הצדדים להתחיל שיחה, תחת אותה מגבלת זמן של יממה. אם כבר חציתם את משכי הזמן המוקצבים הללו ופספסתם את הדד-ליין- אבוי, לא תוכלו לצ'וטט יותר אחד עם השני לעולם (או לפחות בבאמבל).

באמבל חמישי בתשע

למעשה, באמבל אמנם הביאה עימה חידוש קצת מרענן לריטואל ההיכרויות הנפוץ בו הגבר הוא יוזם הקשר ותיבלה את העניין עם הגבלות זמן נוקשות. עם זאת חשוב להכיר בכך שהחסרונות המשמעותיים של אפליקציית סווייפים נותרו על כנם.

שטחיות

המשתמשים בבאמבל מדפדפים פרופילים לימין או לשמאל, על סמך תמונות, ובמקרה הטוב על סמך כמה פרטים יבשים ותוכן קצר. מרבית המשתמשים לא טורחים כלל להוסיף לעצמם לפרופיל מאפיינים שיוכלו לסייע להכיר אותם קצת יותר. רובם רוצים להגדיל את טווח המשתמשים שייחשפו אליהם ולעבור את הסינון הראשוני בחיפוש. הדרך הכי טובה לעשות זאת היא להישאר כמה שיותר עלום וחסר תיאור. בשל כך, בדפדוף תוכלו לראות פרופילים רבים עם תמונות בלבד או עם פרטים לא מהותיים במיוחד כמו כמה פעמים הוא/היא מתאמנ/ת בשבוע. התוצאה העגומה היא שהמאצ'ים נוצרים על סמך מראה חיצוני, עד כמה הפילטרים איתם התמונות נערכו היו מוצלחים, והאם המשתמש יודע לשווק את עצמו בכמה מילים בודדות.

אנחנו מאמינים שכדי לבחון התאמה זוגית, או פוטנציאל לפחות, יש צורך ביותר מכמה תמונות ופרטים טכניים יבשים. הדפדוף של הפרופילים באפליקציה יכול לסנן החוצה אנשים טובים ומעניינים, שייתכן שאם הייתם רואים בצורה אחרת (בדייט בווידאו למשל) היו עושים לכם פרפרים בבטן. ב"דייט בתשע" תעלו לווידאו דייט, בזמן אמת, פנים מול פנים. כך תקבלו צ'אנס אמיתי לבדוק את הצד השני ולהציג את עצמכם כמו שצריך. עם קצת יותר עומק, בצורה ריאליסטית ומשקפת יותר.

תפסת מרובה – לא תפסת

על אף שמדובר בפלטפורמה צעירה יחסית בישראל, מבחר הפרופילים בבאמבל הוא גדול מאוד. אם לא תבחרו סננים מיוחדים בחיפוש שלכם, תוכלו להמשיך ולדפדף משתמשים במשך שעות על גבי שעות עד שיימאס לכם. זה אמנם מעלה סטטיסטית את הסיכויים שיהיה לכם מאצ', אך האם זה באמת מעלה את הסיכויים להיכרות מוצלחת?

אחרי דפדוף רב, הפרופילים יכולים להיראות לכם דומים זה לזה ולא ייחודיים. סביר להניח שגם מן הצד השני הפרופיל שלכם הוא רק עוד תמונה באוסף. קשה מאוד לבלוט בים הרווקים שזורם שם, גם אם ממש משתדלים. יש הרבה אנשים מרשימים, יפים, חטובים, עם תמונות שלא יביישו מגזינים נחשבים… אז למה בעצם שתתמקדו במאצ' אחד/ת? ויותר חשוב – למה שיתמקדו בכם/ן?

כשמתכתבים עם מספר אנשים במקביל קשה לעקוב אחר כל שיחה, קשה להישאר מרוכזים ובעיקר קשה להבין ולהכיר באמת את האישיות שנמצאת מאחורי המסך. בנוסף, הצ'וטטות יכולה להיעשות בכל מקום – במהלך ישיבה משעממת בעבודה, בשיעור אינטרנטי בזום, בזמן דייט כושל… כך, לא אתם ולא הצד השני מקדישים את זמנכם באופן מלא לטובת ההיכרות ואתם למעשה חוטאים למטרה לשמה התכנסנו.

כדי להתגבר על הבעייתיות הזאת, יצרנו ב"דייט בתשע" שיטת היכרות בה תפגשו בכל פעם בן/בת זוג פוטנציאלי יחיד. הפגישה שלכם נערכת בווידאו, בזמן אמת. כך שמעבר לחתול או לכלב שלכם אולי, סביר להניח שלא יהיו הסחות דעת מיותרות. זה אומר שגם אתם וגם הצד השני תוכלו להיות מוקדשים באופן מלא לטובת ההיכרות ובכך להגביר את הסיכויים שמשהו טוב ייצא ממנה.

חוסר בתקשורת ישירה

אחרי שדפדפתם ללא הרף והשגתם מאצ', השלב הבא בהיכרות באפליקציה הוא התכתבות בצ'ט. צ'ט בין משתמשים באפליקציות הוא דבר שיכול להימשך זמן רב, להימרח, לייאש ובעיקר לאבד את המומנטום. תקשורת טובה ביניכם לבין בן הזוג הפוטנציאלי היא אולי הדבר החשוב והמכריע ביותר כדי שאתם, והצד השני, תרצו להמשיך בהיכרות.

באפליקציות ההיכרויות, אם לא התחברתם במקרה באותו הזמן או לא הפעלתם הרשאה להתראות מהאפליקציה, סביר שתנהלו פינג-פונג מעייף ואיטי של שאלה-תשובה-שאלה-תשובה. ייקח זמן רב עד שתגיעו לשיחה זורמת וקולחת, עד כדי כך שזה יכול להתמסמס. מעבר לכך, בשיטה של באמבל, בגלל טווחי הזמן המוגבלים בהם ניתן לשלוח הודעות לצד השני, חסר התקשורת הישירה יכול להסתכם בניתוק הצ'ט ביניכם. בלי יכולת לחזור לכך, גם אם ממש תרצו.

ב"דייט בתשע" אתם מכירים אחד את השני בווידאו דייט. כך, ממש מההתחלה, התקשורת ביניכם לבין הדייט שמאחורי המסך תהיה ישירה ולעניין. לא מאחורי מקלדת, בלי השהיות, בלי המתנות. כאן ועכשיו.

אז מה עדיף? 

באמבל היא אפליקציית היכרויות עם טוויסט ייחודי שגורם לבחורה להיות זאת שמתחילה את ההיכרות, לצד טווחי זמן מוגבלים שאולי הופכים את כל העסק לקצת יותר מעניין.

עם זאת, חשוב להכיר בכך שבבאמבל קיימים אותם החסרונות שמאפיינים את שאר האפליקציות, עליהם ניסינו להתגבר כשהקמנו את "דייט בתשע". אנו מציעים לכם לעלות לווידאו דייט ולהתחיל אחד עם השני, בצורה שוויונית. בלי עיכובים ובלי הסחות, באופן ישיר ומידי.

עוד לא נרשמתם? הנה, כאן עושים את זה בחמש דקות. 

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
מי מפחד מאהבה
מי מפחד מאהבה?

האם הצורך הכי בסיסי ואנושי של בני האדם הפך מעמסה על חיינו, ולמה אנחנו מפחדים מדבר שבבסיסו אמור לעשות לנו רק טוב? כמה תשובות, או לפחות ניסיונות לספק תשובות.

קרא עוד »
מקומות מומלצים לדיט
אהבה ממיקום ראשון – מקומות מומלצים לדייט

כבר הספקתם להכיר בדייט בתשע, להתכתב בוואטספ, לחפור בטלפון ועכשיו הגיע הזמן לראות אם אם הרושם הראשוני מהוידאו דייט אכן תואם את המציאות. אחת הבחירות הלא פחות חשובות ממה לובשים, היא איפה נפגשים. רגע לפני שאתם שולחים מיקום, ריכזנו לכם כמה אופציות שיעזרו לכם לקבל החלטה (או שלא).

קרא עוד »
משתפים חברים, מעלים סיכויים

שיתוף של חמישי בתשע עם חברים מעלה לך את הסיכוי לקבל מאצ' מדויק יותר

כן, ככה האלגוריתם עובד! למה? פשוט כי זה טוב לכולם

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב