אתר הכרויות או אפליקציית סוויפים?

לפעמים מרוב עצים לא רואים את היער – איך נדע אם עדיף לנו להשתמש באפליקציית סוויפים או באתר היכרויות, או אולי בעצם בשניהם?

לא מעט אתרים ואפליקציות שונות שמתיימרות להכיר לנו את החצי השני מתחרים על תשומת הלב שלנו. מאפליקציות מיידיות שמבוססות על תמונה ופרטים בסיסיים ועד אתרים שבהם יש מידע מפורט שמאפשר לנו להכיר יותר לעומק את הפרטנר הפוטנציאלי לפני שאנחנו יוזמים שיחה. כדי לעשות סדר ולהחליט איפה אנחנו רוצים להשחית את הזמן שלנו, כדאי לעמוד על ההבדלים ביניהם ולהבין מה אפשר למצוא בכל אחד.

אפליקציות – הדרך המהירה והמיידית

בשנים האחרונות, ככל שהעולם הופך מהיר יותר והמידע זמין יותר, גם לנו יש פחות סבלנות לפרטים ועולם האפליקציות מתאים את עצמו. "אפליקציות הסוויפים" הן בעצם אותן אפליקציות שבהן אפשר לראות התאמות פוטנציאליות על המסך, לאחר רישום פשוט לאפליקציה, ואז לבחור מתוכן באמצעות החלקה (סוויפ) ימינה או שמאלה, בהתאם להעדפה שלנו. באפליקציות האלה המידע על פי רוב הוא בסיסי, בדרך כלל מסונכרן עם המידע שלנו בפייסבוק או ברשת חברתית אחרת, ומוגש לנו בתמצית כאשר עיקר הדגש הוא על הכמות ופחות על האיכות. כלומר, בהתאם לחוק המספרים הגדולים, ככל שניפגש עם יותר פוטנציאלים כך גדל הסיכוי שתהיינה לנו יותר התאמות ומכאן יותר דייטים.

אולם, אליה וקוץ בה – השפע הזה עלול להיות דווקא חיסרון משום שאנחנו יכולים למצוא עצמנו משקיעים המון זמן ואנרגיה בניסיון למצוא לעצמנו דייט אחד ראוי מבין כל האפשרויות, לפעמים ביחס שאינו הולם את מידת ההשקעה. בנוסף, לאחר שימוש באפליקציה למשך זמן מסוים, למעשה המשחק של מציאת פרטנר פוטנציאלי הופך להיות העיקר ולא הדייט שאמור להגיע בסופו. כך עלול להיווצר מצב שבו הדבר החשוב הוא הדייט הבא במקום זה שכבר קבענו, ותשומת הלב שלנו מוסטת מהמטרה שלשמה הגענו בכלל לכאן.

מעבר לכך, אפליקציות סוויפים מאפשרות בדרך כלל ליצור קשר עם מי שנמצא יחסית קרוב אלינו ואינן מראות לנו התאמות פוטנציאליות שיכולות להיות ראויות מאוד, רק משום שהן נמצאות מעט רחוק מאיתנו בזמן נתון. זה מצמצם את האפשרויות הריאליות למציאת דייט וכמובן מבטיח שנמשיך לנסות שוב ושוב גם מחר.

אתרי היכרויות – למי שמחפש ערך מוסף

לעומת האפליקציות, אתרי ההיכרויות מספקים ממשק קצת יותר מורכב ובו, מעבר לתמונות ולפרטים הבסיסיים, יש אפשרות לעיין ביותר מכרטיס אחד בכל פעם, להוסיף מידע גם באופן חופשי וגם על ידי מענה על שאלות שאתר מציע, לפנות לאחרים באופן שקול יותר וגם לספר על עצמנו בהרחבה. עדיין מדובר על פלטפורמה שבה היוזמה היא עלינו כמובן, אבל לאור המידע המוגש לנו, הבחירה הופכת מעט יותר מושכלת וסיכויי ההתאמה עולים בהתאם.

לא ניתמם – גם אתרי היכרויות רוצים שניכנס אליהם פעם אחר פעם כדי לחפש עוד ועוד התאמות אפשריות, אבל אפשר לומר שכמשתמשים אפשר להרגיש שהם נבנו בצורה יותר ממוקדת מטרה, כאשר המטרה של כולנו בסוף היא כמובן למצוא דייט, ואולי גם מעבר לזה.

למרות שהעולם עובר לשימוש באפליקציות, הממשק של אתרי היכרויות בנוי כך שהוא עדיין זקוק לפלטפורמה של אתר כדי שנוכל להפיק ממנו את המקסימום ולכן נפח הפעילות עדיין גבוה, והם מהווים אופציה בהחלט ראויה למטרת היכרויות.

הדרך השלישית

ומה אם קצת נמאס לנו מאתרים ומאפליקציות שמחייבות אותנו לעבוד יותר קשה כדי להשיג דייט מאשר בדייט עצמו? כן, ברור לנו שכדי למצוא את החצי השני צריך לעבוד, אבל מי אמר שכל העבודה צריכה להיות עלינו?

בדיוק בשבילכם יצרנו את חמישי בתשע – אתר היכרויות מסוג שונה, שבו אתם משאירים פרטים, מספרים לנו קצת על עצמכם ועל מי שאתם רוצים לפגוש… וזהו! את הדייט אנחנו מסדרים לכם. האלגוריתם שלנו לא רק מוצא לכם התאמה, אלא אנחנו ממש מסדרים לכם וידאו דייט שמאפשר להיפגש בתקופות שבהן אין אפשרות לצאת מהבית (קורנה, אמר מישהו?) וגם חוסך לכם כסף.

נשמע טוב? גם לנו. מוזמנות ומוזמנים להירשם ולמצוא את כל הפרטים על חמישי בתשע בעמוד הזה.

בכל יום חמישי יש כבר סבב דייטים פעיל שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

חמישי בתשע לוגו
הצטרפו אלינו
בואו לקרוא עוד על השירות שלנו, זה בחינם לגמרי!
אהבתם את המאמר ? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
למה קשה למצוא אהבה
למה כל כך קשה לנו למצוא אהבה?

משיכה, תקשורת טובה, כימיה וגם קצת מזל – כל אלה הם מרכיבים חיוניים בתפריט שבעזרתו אנחנו מחפשים אהבה. אז למה זה כל כך קשה? האם זה רק בראש שלנו, או שבאמת המציאות הופכת קשה מיום ליום והאפשרויות הולכות ונסגרות?

קרא עוד »
שפת גוף בדייטים
על שפת גוף בדייטים ומה היא אומרת

לא צריך להיות מומחים לשפת גוף כדי להבין מה הצד השני חושב על הדייט שלכם והאם הוא נהנה או מחכה לרגע הנכון לברוח. קבלו כמה טיפים שיעזרו גם לכם לקרוא ולהבין את שפת הגוף ולשפר את אחוזי ההצלחה שלכם בדייטים.

קרא עוד »
למה צריך לשים לב בדייט ראשון
למה צריך לשים לב בדייט ראשון?

דייט ראשון הוא אירוע שיכול להיות חוויה מסעירה, אינטימית ומרגשת שעשויה להוביל לתחילתה של מערכת יחסים נפלאה, אבל הוא יכול להיות גם כישלון ומכה אנושה לאגו ולביטחון העצמי. בשמירה על כמה כללים בסיסיים, אפשר לשפר משמעותית את הסיכוי שתקבלו את האפשרות הראשונה.

קרא עוד »

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב