אפליקציות היכרויות – כן או לא?

אנחנו מכירים את ההתלבטות הזו. עומדים (או יושבים) מול האפליקציה ותוהים האם בכלל ההתעסקות שלכם שווה את זה? עוד סוויפ, עד תמונה, עד ניסיון להתכתבות, מוצלח יותר או פחות. הרבה פעמים נדמה שהעיסוק הזה הפך להיות החלק המרכזי בכל העסק, במקום הפגישה עצמה. ואיך לא – זה ממכר. אפשרויות הבחירה, השפע הכמעט אינסופי, היכולת להחליט בהחלקת אצבע מי ראוי ומי לא. תחושה כיפית של כוח, אמנם, אבל אם בסוף היא משאירה אתכם רק מול המסך, הרי שהיא לא שווה יותר מידי. 

ואולי דווקא זו הנוסחה? אולי חוק המספרים הגדולים עובד גם כאן וככל שיהיו יותר החלקות ימינה, כך יהיו יותר מאצ'ים. וככל שיהיו יותר מאצ'ים יהיו יותר דייטים. לכן, אתם מנצלים כל נסיעה באוטובוס, כל המתנה או שעה שצריך להרוג בשיטוטים באפליקציה במטרה למצוא מה לעשות הערב. 

כך או כך, ההתלבטות קיימת ואולי כדאי רגע לעצור ולחשוב האם זה מתאים לכם? בואו נראה.

אפליקציות היכרויות – כן או לא

טינדר ושות'

אתרי הכרויות הסתובבו ברשת בערך מאז המצאת האינטרנט, במידה כזו או אחרת של הצלחה. פלטפורמות שהתיימרו לשקף לכם את המצב בשוק, ולהתאים את הדרך שבה מוצאים בני או בנות זוג לעולם החדש – זה שבו אפשר לנהל את החיים מאחורי המסך עם אינטראקציה וירטואלית. אולם, בשנים האחרונות ירדה קרנם של האתרים או שהם התכווצו לכדי אפליקציות שגם בהן הכל זמין ופתוח בפניכם, אבל לא רק במחשב הביתי אלא ממש בכיס. בטלפון הנייד שלכם. 

האפליקציות השונות – טינדר, אוקיי קיופיד, באמבל ועוד – מציעות היצע רחב מאוד של משתמשים בהתאם למיקום שבו אתם נמצאים. כלומר, גם אם נסעתם לסופ"ש בברלין, אתם יכולים לפתוח את הטינדר ולמצוא לעצמכם פרטנר מקומי לבלות איתו. לא יהיה מוגזם לומר שהאפליקציות שינו מן היסוד את עולם הדייטינג והפכו אותו למהיר ומידי יותר, כמו כל החיים שלנו במאה ה-21. 

השפע והמגוון גם הם פתחו בפנינו עולם חדש שבו לפעמים נדמה שכל המשתמשים "עובדים" אצלנו, ואנחנו רק צריכים לבחור מביניהם. זה לא מדויק כמובן, אבל זו בהחלט התחושה שמתקבלת. אפליקציות ההיכרויות הביאו לעולם הדייטינג מושגים חדשים כמו "סוויפ" או "לייק" שבאמצעותם אפשר להביע חיבה או רצון להכיר את הדמות שעומדת מאחורי הפרופיל, וכמו המצאות טכנולוגיות רבות של העידן המודרני, המטה שלהן היתה להנגיש את העולם הזה לכמה שיותר אנשים ולהקל על מלאכת החיפוש הסיזיפית, שהיא מנת חלקם של רבים מאיתנו. 

אפליקציה וקוץ בה

אבל כמו שהוידאו הרג את כוכב הרדיו (The Buggles – זוכרים?), כך גם האפליקציות הרגו כמה מהמושגים שליוו את חיינו לאורך המאה ה-20. אבל בעוד שיש דברים ששמחנו להיפטר מהם (בליינד דיט למשל), העולם החדש דרס איתו גם עוד כמה דברים שלא בטוח שכדאי כבר להיפרד מהם לשלום. עניין השפע למשל – למרות שעל פניו הוא דבר חיובי, הוא גרם לנו לאבד את המיקוד ולהתרכז יותר במשחק מאשר בתוצאה. שניים, שלושה ולפעמים ארבעה דייטים בשבוע קצת מוציאים את העוקץ והופכים את הניסיון למציאת החצי השני לעבודה במקום לכיף. גם הניסיון לסגור דייט הפך לשרשרת התכתבויות שיכולה להיות ארוכה כאורך הגלות, רק כדי לגלות בסופה שאין טעם לקבוע עם שלוש במקביל, כי בכל זאת אתם בני אדם והיכולת שלכם להיות בכמה מקומות בו זמנית די מוגבלת…

האפליקציות הפכו לנו מצד אחד את החיים לקלים ופשוטים, אבל מצד שני סיבכו לנו אותם עוד יותר. אפשר לומר, שמבחינה טכנולוגית קל לנו הרבה יותר היום, אבל מבחינה רגשית, ובכן, לא בטוח שזה המצב. המחיר שאנחנו נדרשים לשלם תמורת החופש והשפע הזה לעתים גבוה מידי, וכך בלי לשים לב, השנים חולפות ואנחנו מוצאים את עצמנו מתמכרים למשחק במקום לסיים אותו. 

אז זה טוב או לא טוב?  

נו, אתם לא באמת מצפים לתשובה חד משמעית נכון? זה לא שאנחנו לא רוצים או לא יודעים – באמת אין כזו. זה תלוי באופי, ברצון, במידת הסבלנות שלכם, ביכולת שלכם לדחות סיפוקים או, לחלופין, התשוקה שלכם למצות את מה שהעולם מציע. זה תלוי גם האם אתם באמת מסוגלים להקדיש כל כך הרבה זמן ותשומת לב למלאכת החיפוש, ולהגיע לכל דייט כאילו זה הדייט הראשון שלכם השנה ולהשקיע בו (ובעצמכם) את האנרגיות הנדרשות כדי שהוא יצליח. 

אז יש מי שכן, ויש מי שלא. ויש גם פתרון אחר. 

מה אם מישהו יעבוד בשבילכם? 

ואולי במקום לחפש ולרוץ סביב הזנב של עצמכם, פשוט יהיה אתר שלוקח מכם פרטים, מבקש מכם העדפות לגבי בן / בת זוג, נותן לכם ערך ותכנים מעניינים ומגיש לכם על מגש של כסף וידאו דייט בשעה קבועה, בהתאם לנתונים שהזנתם ובלי לחשוב על עוד 235 האפשרויות הנוספות שאולי פספסתם. מה דעתכם על זה? 

אם אתם בעניין אז הגעתם למקום הנכון. או, אפשר לומר, אם אתם כבר פה אז כנראה שאתם בעניין. אם עוד לא נרשמתם, תנו הצצה לאזור הרישום שלנו, הכינו לעצמכם פרופיל מוצלח כדי שהאלגוריתם של דייט בתשע יוכל לעשות את העבודה כמו שצריך, שתפו חברים וחברות (זה משפר את הסיכוי שלכם למצוא מאצ') והשאירו לנו לעשות את היתר. רק אל תשכחו להגיע לכאן שוב לקראת סשן הדייטים הבא שלנו, שאולי יהיה האחרון שלכם 🙂 

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
היא מתחילה איתי
איך לדעת אם היא מתחילה איתי?

באינטראקציות שבינו לבינה פעמים רבות תוכל להיתקל בסיטואציה בה תשאל את עצמך- האם היא בקטע שלי? האם היא מנסה לפלרטט איתי? אם נקלעת למצב שכזה אתה בטח כבר יודע- זה יכול לשגע פילים.

קרא עוד »
קשר לא רציני לרציני
איך להפוך קשר לא רציני לרציני

מה קורה אם העניינים ביניכם מתחממים מעבר למה שציפיתם ואתם מוצאים את עצמכם מפנטזים על יותר ממה שקיים? אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה. אך עם אסטרטגיה נכונה וקצת מאמץ, ייתכן ותצליחו לגרום ל"ידידים פלוס" שלכם להישאר לארוחת בוקר, ואולי גם להרבה יותר…

קרא עוד »
דייט שני
דייט שני מוצלח: כך תעשו את זה

עוד שהדייט הראשון מבסס היכרות ראשונית ונותן לכם הצצה חטופה למי האדם שעומד מולכם, הדייט השני ייתן לכם הרגשה אמיתית ונכונה יותר לגבי האינטראקציה ביניכם ולהיכן הדברים יתגלגלו מכאן והלאה. לכן הוא לא פחות חשוב. ואחרי ששכנענו אתכם לא להמעיט בחשיבותו של הדייט השני, הנה מדריך קצר שיעזור לכם לצלוח אותו בשלום ובדרך שתוביל לדייט שלישי ובתקווה לעוד הרבה אחריו…

קרא עוד »

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב