איך לסרב לדייט בלי להרגיש אשמים?

אם אתם מרגישים שאתם יוצאים לדייטים כי אתם חייבים ולא בגלל שאתם רוצים, הכתבה הזאת יכולה לעשות לכם קצת סדר בראש – ושקט בנשמה.

כשמחפשים זוגיות, המחשבה על לפספס הזדמנויות להכיר אנשים חדשים יכולה ממש לייסר. אנחנו מרגישים מחויבים יותר לצאת לדייטים גם אם פחות בא לנו לעשות את זה. למה? כי אנחנו רוצים לתת צ'אנס גם אם אנחנו לא ממש מרגישים את הכימיה, כי רוצים להכיר לנו מישהו חדש ולא נעים לנו לסרב, כי עבר הרבה זמן מאז הפעם האחרונה שיצאנו לדייט, או כי אנחנו מרגישים קצת בודדים.

אבל לפעמים, כדאי להקשיב למה שאנחנו מרגישים. אם אתם יוצאים לדייטים בתחושה שלא ממש בא לכם להיות בהם ושיצאתם רק כדי לסמן וי או כי לא היה לכם נעים להגיד לא, לדייט אין הרבה סיכוי להצליח. הייתם רוצים לצאת לדייט עם מישהו שנראה מתוסכל או כאילו בא לו להיות בכל מקום אחר חוץ מאשר בדייט? ובכלל, לא הייתם מעדיפים לצאת לדייט שאתם באמת רוצים להיות בו ובינתיים להשקיע את הזמן שלכם בדברים יותר חשובים?

אם אתם מרגישים שאתם יוצאים לדייטים מכוח האינרציה ולא כי בא לכם באמת להכיר את מי שאתם יוצאים איתו, זה הזמן לעשות פוס משחק ולהתחיל להגיד לא. למה? כי הזמן שלכם חשוב, כי כשאתם מרגישים שאתם מתפשרים על מי שאתם רוצים להכיר שום דבר טוב לא ייצא מזה, כי לפעמים מותר לקחת הפסקה ולא לצאת כל שבוע לדייט חדש, וכי לפעמים פשוט לא בא לכם. לגיטימי, לא?

איך לסרב לדייט מבלי להרגיש אשמים

אז איך מסרבים לדייטים שלא רוצים לצאת אליהם, מבלי להרגיש רע לגבי זה?

 

קודם כל אומרים את האמת

רווקות היא לא מחלה, ודייטים הם לא התרופה. לכן, מותר לכם לסרב מבלי לתת דין וחשבון לאף אחד. אם בכל זאת שואלים אתכם, אומרים את האמת. אבל קודם כל – היו כנים עם עצמכם לגבי הסיבה שלא בא לכם לצאת עכשיו לדייט הזה, או לדייט הבא. אין שום דבר רע בלהגיד "כי בא לי לקחת הפסקה מדייטים". העולם לא יקרוס ואם מישהו גורם לכם להרגיש ככה אז שיחזור להתערב בענייניו, בבקשה.

מוחקים זמנית את האפליקציות

כמה פעמים שלחתם את היד לנייד מתוך שעמום והתחלתם להעביר ימינה ושמאלה כי לא היה משהו יותר טוב לעשות? כמה פעמים התחלתם שיחה מישהו/י שלא היה/הייתה ממש הטעם שלכם, רק כי לא הייתה לכם התאמה עם מישהו/י אחר/ת? אם נמאס לכם מהאפליקציות, פשוט תמחקו אותם עד שיתחשק לכם לחזור אליהן שוב. בין אם בעוד יומיים או בין אם בעוד חודש.

"לא בא  לי להכיר עכשיו"

אם החברים שלכם מנסים לסדר לכם מישהי/י על בסיס קבוע, אפשר להגיד להם שאתם יוצאים להפסקה קטנה מהדייטים, ותכף תשובו. האם זה יגרום להם להפסיק להציע? סביר להניח שלא, אבל אולי זה יגרום להם לחפש קצת יותר קשה. צפו למשפט: "אני יודע שאת/ה בהפסקה מדייטים, אבל יש לי מישהו/י מושלם/ת להכיר לך!!!".

נותנים תשובה מכבדת שלא תשאיר טעם רע

הזמינו אתכם לדייט ואתם לא ממש בעניין של מי שהזמין/ה אתכם? אל תזלזלו ואל תמסמסו. תודו להם על הכוונה ועל המחמאה, ותסבירו להם שזה פחות מתאים לכם בשלב הזה (תזכרו שאתם לא חייבים לתת הסברים). גם אם כרגע אתם לא בעניין, אתם לא יודעים מה יהיה בעתיד. יכול להיות שפתאום הם יחזרו לחייכם ואתם כן תרצו להיות איתם בקשר. סירוב מכובד אולי יפגע באגו, אבל לפחות לא יגרום להם להרגיש רע עם עצמם.

הימנעו מהתנצלויות מיותרות

אם מנסים לשכנע אתכם לצאת לדייט שממש לא בא לכם עליו, יש לכם זכות להגיד "לא" מבלי להסביר ומבלי לבקש סליחה. לא עשיתם שום דבר רע חוץ מלוותר על משהו שלא בא לכם לעשות. אל תתנצלו על איך שאתם מרגישים – זה שלכם, ואתם אלה שתצטרכו בסוף לצאת לדייט שלא בא לכם להיות בו, לא הם.

נסו שלא לתת רמזים כפולים

לפעמים, ממש לא נעים לנו לסרב, אז אנחנו מנסים לפצות על התשובה השלילית שלנו באמצעות מתן רמזים לכך שהתשובה שלנו יכולה להשתנות בעתיד. אם החלטתם שאתם לא רוצים לצאת לדייט, אל תגידו "אבל בוא/י נדבר בשבוע הבא, אולי משהו ישתנה" או לענות בצורה מפלרטטת רק כדי להשאיר על אש קטנה. אם החלטתם שאתם לא רוצים, קחו על זה אחריות ואל תשלו את הצד השני, זה לא הוגן.

ולסיכום…

נסו להיות קשובים לאיך שאתם מרגישים. אם אתם מתוסכלים מהדייטים וממש לא בא לכם לצאת לכאלה בתקופה הקרובה, אל תנסו לעשות את זה בכוח. קחו אוויר, קחו הפסקה קטנה, ותזכרו שאתם לא חייבים דין וחשבון לאף אחד, חוץ מלעצמכם.

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
היא מתחילה איתי
איך לדעת אם היא מתחילה איתי?

באינטראקציות שבינו לבינה פעמים רבות תוכל להיתקל בסיטואציה בה תשאל את עצמך- האם היא בקטע שלי? האם היא מנסה לפלרטט איתי? אם נקלעת למצב שכזה אתה בטח כבר יודע- זה יכול לשגע פילים.

קרא עוד »
קשר לא רציני לרציני
איך להפוך קשר לא רציני לרציני

מה קורה אם העניינים ביניכם מתחממים מעבר למה שציפיתם ואתם מוצאים את עצמכם מפנטזים על יותר ממה שקיים? אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה. אך עם אסטרטגיה נכונה וקצת מאמץ, ייתכן ותצליחו לגרום ל"ידידים פלוס" שלכם להישאר לארוחת בוקר, ואולי גם להרבה יותר…

קרא עוד »
דייט שני
דייט שני מוצלח: כך תעשו את זה

עוד שהדייט הראשון מבסס היכרות ראשונית ונותן לכם הצצה חטופה למי האדם שעומד מולכם, הדייט השני ייתן לכם הרגשה אמיתית ונכונה יותר לגבי האינטראקציה ביניכם ולהיכן הדברים יתגלגלו מכאן והלאה. לכן הוא לא פחות חשוב. ואחרי ששכנענו אתכם לא להמעיט בחשיבותו של הדייט השני, הנה מדריך קצר שיעזור לכם לצלוח אותו בשלום ובדרך שתוביל לדייט שלישי ובתקווה לעוד הרבה אחריו…

קרא עוד »

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב