אוקיי קופיד או דייט בתשע?

בשנים האחרונות אפליקציות ההיכרויות הפכו לדרך מובילה למציאת זוגיות (או סטוץ, או סתם לחזק את הביטחון…). טינדר הייתה הראשונה והפופולרית ביותר בתחום, הבאה בתור והטוענת לכתר הייתה אוקיי קיופיד. באמבל היא שם חדש יחסית בזירה ומציעה שירות דומה, אך עם טווחי זמן מוגבלים לשליחת הודעה למאצ'. רובן ככולן הן אפליקציות המבוססות על "דפדוף תמונות", או סוויפים אם תרצו. בזמן שלטינדר יצא שם של מקום לחיפוש בן זוג ללילה, אוקיי קיופיד, ואחריה באמבל, שמרו על אופי רציני יחסית. עם זאת, יש לזכור שמדובר אך ורק ברושם כללי. סביר שתמצאו בכל האפליקציות האלה הצעות מכל הסוגים…

על אף הפופולריות הגואה של אותן אפליקציות, יש בהן חסרונות משמעותיים שכדאי להכיר. זה יכול להפחית את הסיכויים שלכם למצוא את מה שאתם באמת מחפשים ואולי להעניק אשליה שתגרום לכם להמשיך לרדוף אחרי מטרה רחוקה ובלתי מושגת. מה שכפי שרובנו בוודאי כבר יודעים, יכול לגרום לתחושת תסכול לא קטנה. 

קיופיד חמישי בתשע

לאור הצורך העולה בפלטפורמה איכותית שתתגבר על הבעייתיות של אפליקציות ההיכרויות, עם חשיבה רבה, בנינו את "דייט בתשע". כדי לחדד את ההבדלים, הרי לכם כאן סקירה קצרה שתשווה בין אוקיי קיופיד ל"דייט בתשע":

אלגוריתם ושיטת ההתאמה

באוקיי קיופיד ישנה אופציה לענות על שאלות התאמה, בדומה ל"דייט בתשע". חלק מהשאלות הן שאלות סתמיות, שכנראה לא יכריעו אם אתם מתאימים באמת. אלו נועדו בעיקר כדי ליצור עניין ולמצוא נושאי שיחה. למשל – "מה יותר גדול השמש או כדור הארץ?" או "תל-אביב או ירושלים?". שאלות אחרות הן כבר יותר רציניות, כמו למשל "כמה זמן היית רוצה שהקשר הבא שלך יימשך?" או "האם זה חשוב לך שבן / בת הזוג יהיה גבוה / נמוך ממך?". יש מאות ואולי אלפי שאלות במאגר, כל אחד יכול לבחור על מה וכמה הוא עונה, ומעבר לכמה שאלות פתיחה שתהיו מחויבים לענות עליהם בהרשמה לאפליקציה, ניתן להתעלם מהפיצ'ר לחלוטין. ההתאמה בין התשובות של המשתמשים מכומתת ומבוטאת באופן נוח באחוזים על המסך. השאלונים הללו יכולים להישמע כדרך סינון לא רעה, אך חשוב לציין שיש חסרונות מהותיים לשיטה: 

ראשית, רבים מהמשתמשים נוהגים ל"דפדף" את השאלות ולענות בלי להתעמק בהן יותר מדי. הם רוצים להתחיל לדפדף תמונות מהר, כאן ועכשיו. דור ה-Y, שרבים ממשתמשי האפליקציות נמנים איתו, רגיל לתרבות האינסטנט, אין זמן ואנרגיות מיותרות "לבזבז" על שאלות טרחניות. 

שנית, לרוב אין התייחסות יתרה להתאמה הזאת. כנראה שאם התמונה שלכם מצאה חן בעיני הצד השני, הוא ישלח לכם הודעה. רובנו מתיימרים להיות פחות שטחיים, אבל בסופו של דבר מראה חיצוני ותמונות יפות לרוב מכריעות אם תרצו לענות או לשלוח הודעה לבחור/ה.

לבסוף, אם לא עניתם במקרה על אותן שאלות כמו הצד השני – זה יתבטא באחוז התאמה נמוך, כמובן שלא בצדק. יש הרבה רנדומליות בשיטה של אוקיי קיופיד. אחוזים גבוהים יכולים להופיע אם עניתם רק על כמה שאלות בודדות, שבכלל לא רלוונטיות להתאמה זוגית.

ב"דייט בתשע" אספנו כמה שאלות ממוקדות שהוכיחו את עצמן בניבוי טוב של התאמה זוגית. השאלות שבחרנו נועדו לבצע סינון ראשוני, כי למעשה מה שבעצם חשוב ומכריע הוא הכימיה בדייט. 

תמונות 

באוקיי קיופיד, בדיוק כמו בחברותיה לתחום, תצטרכו להעלות תמונות לפרופיל שלכם, לפחות אחת. אם תרצו להעלות את הסיכוי שישלחו לכם הודעה, כדאי שיהיו כמה שיותר. משיכה פיזית היא עניין חשוב, על זה אין עוררין. אך האם דרך תמונה ערוכה למשעי מטיול במזרח לפני 10 שנים תוכלו לעמוד על טיבה? 

כמו ברשתות החברתיות, יש אנשים שיודעים להצטלם טוב יותר, לעמוד בפוזות מסוימות שמחמיאות להם יותר, להסתיר בחוכמה פגמים במראה החיצוני ולהבליט את היתרונות שלהם בתמונה (לדוגמא – "הצטלמתי עם האחיינים שלי כדי שתראי שאני טוב עם ילדים"). לא לכולם יש את ה"כישרון" הזה ופוטוגניות היא לפעמים רק מזל. זה יכול לגרום לכם לפספס אנשים שהיו יכולים להיות החצי השני שלכם – לא חבל?

רבים הם הסיפורים על "הפתעות" לא נעימות בדייט – מישהו שכמעט ולא זיהיתם מרוב שהוא לא דומה למה שהציג באפליקציה, בחורה שברחה כשראתה מי מחכה לה על הבר ועוד ועוד. מעבר לכך, תמונה למעשה משטיחה וממסכת תכונות מהותיות כמו כריזמה, נימת דיבור, שפת גוף, קסם אישי ועוד דברים שיכולים לגרום לכם להתאהב או לחלופין להירתע מן הצד השני. ב"דייט בתשע" אנו מציעים לכם לראות ולשמוע אחת את השני בווידאו וכך להכיר ולהחליט בדרך מושכלת ואמיתית יותר – בלי פילטרים, בלי פוטושופ, בלייב כאן ועכשיו.

שמירה על פרטיות

אנשים שהשתמשו באפליקציות מספיק זמן, סביר להניח שנתקלו בכל מיני הודעות מטרידות, משתמשים שהם לא בגיל עליו הצהירו בעת ההרשמה, תמונות פיקטיביות ו… הבנתם את העניין. אוקיי קיופיד היא אפליקציה נגישה מאוד, כל אחד ואחת יכולים לפתוח בה חשבון תוך כמה שניות, ולאו דווקא מהסיבות הנכונות. 

כשאתם פותחים חשבון באפליקציה, מעלים תמונות וכותבים פרטים על עצמכם, כל אחד יכול לראות זאת – האקסית שלך, המפקד שלך מהצבא, המטופל שלך בקליניקה… זה בהחלט יכול להיות לא נעים.

ב"דייט בתשע" נשמר היתרון של הרשמה תוך זמן קצר ובקלות, אך אתם יכולים להיות בטוחים – אף אחד לא יקבל את הפרטים שלכם, אין צורך להעלות תמונות לרשת, ואך ורק ההתאמה הפוטנציאלית שלכם תראה ותכיר אתכם.

אשליית השפע

אם כבר פתחתם חשבון באוקיי קיופיד, ככל הנראה כבר נשאבתם למבחר האינסופי של אנשים, יפים ויפים פחות, מצחיקים, חטובים, רופאים, טייסים… ובקיצור יש שם הכול. המבחר הגדול יכול ליצור תמונה מטעה וללבות את המגיפה האמיתית של זמננו, ה-FOMO – Fear of missing out. זה מאוד מספק וכיף לדפדף תמונות לפני השינה, או להתכתב עם חמישה בו-זמנית, אך האם יש בכך תועלת? התשובה היא – סביר שלא. אנחנו לא אומרים שאין סיכוי, אבל הוא בהחלט יותר קטן כשמתפזרים. 

ב"דייט בתשע" תעמדו בכל פעם מול אדם אחד. מתאים או לא – זה כבר לכם לבחור, אבל הבחירה בהחלט תהיה מושכלת ונכונה יותר, בלי הסחות דעת ובלי בלבולים. לדעתנו, וידאו דייט הוא הפתרון האולטימטיבי, משהו בין הפגישות המסורתיות של פעם לבין המציאות הוירטואליות ששולטת כיום. 

אנחנו יכולים להמשיך ולכתוב עוד ועוד על היתרונות והחסרונות, אבל בפועל – תצטרכו לנסות ולבחון זאת בעצמכם. אתם מוזמנים להירשם לאתר בחמש דקות ולהתחיל להכיר בצורה אמיתית, בטוחה וממוקדת, ולקדם את עצמכם בדרך לאחד/ת שלכם.

בהצלחה!

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
היא מתחילה איתי
איך לדעת אם היא מתחילה איתי?

באינטראקציות שבינו לבינה פעמים רבות תוכל להיתקל בסיטואציה בה תשאל את עצמך- האם היא בקטע שלי? האם היא מנסה לפלרטט איתי? אם נקלעת למצב שכזה אתה בטח כבר יודע- זה יכול לשגע פילים.

קרא עוד »
קשר לא רציני לרציני
איך להפוך קשר לא רציני לרציני

מה קורה אם העניינים ביניכם מתחממים מעבר למה שציפיתם ואתם מוצאים את עצמכם מפנטזים על יותר ממה שקיים? אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה. אך עם אסטרטגיה נכונה וקצת מאמץ, ייתכן ותצליחו לגרום ל"ידידים פלוס" שלכם להישאר לארוחת בוקר, ואולי גם להרבה יותר…

קרא עוד »
דייט שני
דייט שני מוצלח: כך תעשו את זה

עוד שהדייט הראשון מבסס היכרות ראשונית ונותן לכם הצצה חטופה למי האדם שעומד מולכם, הדייט השני ייתן לכם הרגשה אמיתית ונכונה יותר לגבי האינטראקציה ביניכם ולהיכן הדברים יתגלגלו מכאן והלאה. לכן הוא לא פחות חשוב. ואחרי ששכנענו אתכם לא להמעיט בחשיבותו של הדייט השני, הנה מדריך קצר שיעזור לכם לצלוח אותו בשלום ובדרך שתוביל לדייט שלישי ובתקווה לעוד הרבה אחריו…

קרא עוד »

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב