אהבה יוצרת מציאות – על החשיבות של אהבה וזוגיות בחיים שלנו

היא הופכת את החיים לקלים יותר, מאפשרת לנו להביא את עצמנו יותר לידי ביטוי ולהתפתח, מחזקת את ההתמודדות עם האתגרים והקשיים בדרך ואפילו מפרישה הורמונים שחשובים לגוף כדי להישאר בריאים ושמחים – כל הסיבות לחפש אהבה או לפחות זוגיות טובה, ולהזדקן איתה באושר ועושר. 

לרבים מאיתנו יש זוגיות בריאה, יציבה ואוהבת, שהופכת די מהר (אם היא ראויה) למרכז העולם הרגשי שלנו. היא המקור שלנו לנחמה, המקום שבו אנחנו חשופים ממגננות, חולקים, משתפים וגם, לפעמים, מקור לעצב וכאב. שהרי אם היינו אדישים כלפיה, היא כבר לא היתה אהבה. 

למרות הקושי שכרוך במציאתה, ועוד יותר מכך בשמירה עליה, אהבה ושותפות לחיים היא חלק אינהרנטי בחיינו. בני האדם (ועוד לא מעט בעלי חיים) נועדו לחיות בזוג. החיים שלנו כאנשים בוגרים לא יהיו שלמים לגמרי אם נחיה אותם לבד. זה אפשרי כמובן, אבל זה הרבה יותר מתסכל ומעייף. נוסף על כך, לזוגיות טובה ובריאה, למרות הקשיים הכרוכים בה, יש חשיבות גדולה ומשמעותית בתחושת הביטחון שלנו וגם לשלווה האישית שבלעדיה הרבה יותר קשה להתנהל בעולם. 

הסיבה לכך הולכת אלפי שנים אחורה ונעוצה בגנטיקה שלנו כבני אדם – הזוגיות היא אינסטינקט שאנחנו נולדים איתו ושואפים אליו כל הזמן. מחסור של הפרמטר הזה בחיינו עלול להשפיע ישירות גם על תחומים אחרים בחיים, קבלת החלטות והגשמת השאיפות שלנו. עולם הרגש הפנימי שלנו מושפע מאוד מקיומה (או אי קיומה) של זוגיות, ולמעשה גם זמנים של קושי יכולים להיראות פשוטים יותר כל עוד אנחנו חולקים אותם עם מישהו או מישהי שאוהבים אותנו ומשרים עלינו תחושת ביטחון. 

אז למה בעצם אהבה היא כל כך חשובה לקיום שלנו כבני אדם? זרקנו לאוויר כמה דברים, אבל כדאי להרחיב עליהם קצת, גם משום שכולן חשובות וגם כי הצירוף של כולן יחד הופך את האהבה למשהו שכנראה ממש כדאי להתאמץ עבורו.

אהבה יוצרת מציאות

אוקסיטוצין

אוקסיטוצין הוא הורמון המופרש מהמוח במספר מצבים, שכולם קשורים בהנאה – תינוק בזמן יניקותיו הראשונות מאימו, חיבוק עם אדם אהוב, אורגזמה או שינה משותפת. כל אלה מחזקים את הקשר בין שתי הדמויות בסיטואציה, ובמהלך מערכת יחסים זוגית ההורמון הזה מופרש יותר מן הסתם עקב ריבוי מצבים של שהיה קרובה וקרבה גופנית. 

הורמון האוקסיטוצין חשוב מאוד לקיום שלנו, משום שהוא זה שגורם לנו הנאה ומעיר את תחושת האהבה וכן מביא לשלווה ולתחושת רוגע בעת שהיה משותפת עם בן / בת הזוג. היכולת הזו מתפתחת ליכולת לבטוח בבן / בת הזוג ומשפרת בהדרגה את התפקוד שלנו, גם בתוך מערכת היחסים וגם באופן כללי. 

שותפות משלימה

לכל אחד ואחת מאיתנו יש את הדברים שהוא חזק יותר בהם ואת אלה שבהם הוא לוקה בחסר. יש מי שמעולה בסדר וארגון לעומת מי שבקושי מצליחים לסדר את הבגדים בארון, אבל חזקים יותר בחשיבה יצירתית. היתרון העצום בזוגיות הוא שהדברים האלה יכולים להשלים זה את זה – לא תמיד צריך לדעת הכל הכי טוב, לפעמים הפרטנר פשוט יכול להיות שם לעזרה. כך שני הצדדים למעשה נהנים מכל העולמות. 

הדבר נכון לא רק בזוגיות עצמה אלא גם בפונקציות חברתיות שונות, כמו למשל שמירה על קשרים חברתיים עם זוגות אחרים. היכולת הזו משפרת את תחושת הביטחון והתמיכה, גם זה כלפי זו וגם מצד הסביבה, וקל יותר להתגבר על משברים ולצלוח אתגרים כאשר המאמץ הוא משותף. 

משפחה

נכון, כדי להקים משפחה לא חייבים להיות שניים ויש גם לא מעט הורים יחידנים, אבל היתרונות שבהקמת משפחה גרעינית עם שני הורים וכמה ילדים שתרצו הם גדולים, ואין ספק שזוג יכול להקנות לילדיו יותר מאשר יכול הורה יחיד – דעות וגישות שונות שמפרות את העולם הרגשי של הילד, דמויות שונות להזדהות עימן, יכולת כלכלית גדולה יותר ועוד. למעשה, הקמת משפחה היתה מאז ומעולם מטרה מרכזית של האדם והרצון למצוא זוגיות נשען בהרבה מאוד מקרים על הרצון להקים משפחה, ואפשר לומר שברוב הפעמים שני הדברים חופפים זה לזה. 

ביטחון

על אף שתחושת ביטחון באחר היא חשובה מאוד לקיומנו היציב בעולם, אנחנו מתקשים לייצר אותה בקלות ולפעמים לוקח לנו הרבה זמן כדי לפתח אחת כזו, בין אם מדובר בקשר זוגי או בקשר חברי. תחושת הביטחון שנוצרת במערכת יחסים רומנטית בריאה ויציבה היא חיונית לקיום שלנו – היא מאפשרת לנו לקבל דעות שונות בתכלית משלנו מצד בן או בת הזוג, מבלי לחשוב שהם רוצים ברעתנו, ומן הצד השני מעניקה לנו את היכולת לחלוק את הדברים האישיים והכמוסים ביותר ללא חשש. 

הפידבק שאנחנו מקבלים, או נותנים, במקרים כאלה כמו גם זווית הראיה הנוספת שאנחנו זוכים לתת או לקבל, מאפשרים לנו לחזק את הקשר הזוגי, לראות בפרטנרים שלנו שותפים אמיתיים לחיים ולחזק משמעותית את תחושת הביטחון, שלנו, של הפרטנר וכפועל יוצא מכך של מערכת היחסים כולה. 

צורך טבעי מולד

זה סעיף חשוב לא פחות – מרוב דיבורים על שותפות, אהבה, ביטחון ותמיכה, כמעט שכחנו שמה שמוביל לכל זה הוא העובדה שזוגיות ואהבה הם אינסטינקט טבעי, כלומר אנחנו נולדים איתו והתעלמות מהגשמתו תמיד תביא לכך שנרגיש במחסור. כפי שיש בעלי חיים שנוהגים לחיות כעדר, כפי שציפורים (חלקן) נודדות בלהקות ממקום למקום, כך גם האדם במהותו הוא יצור זוגי. 

לא, זה לא אומר שכולם חייבים להיות בזוגיות תמיד, אבל הנטייה הטבעית שלנו היא כן למצוא את החצי השני פשוט כי ככה אנחנו. ולכן תמצאו מעט מאוד אנשים שחיים בגפם ובאמת מרוצים מכך. סביר יותר להניח שזה משום קונפליקטים אישיים לא פתורים שמקשים עליהם ליצור קרבה לאחרים או פשוט בלית ברירה.  

אז איפה מוצאים אהבה? 

ואחרי כל זה, השאלה הטבעית הנשאלת היא איפה אפשר למצוא אהבה? אם היא כל כך חשובה בחיים שלנו ובסופו של יום כולנו רוצים וצריכים אותה – מה אפשר לעשות כדי שנזכה לאחת כזו? הקלישאה הכי חבוטה בספר גורסת שבשביל למצוא צריך לחפש. זה כמובן נכון, אבל אם אתם נמצאים באתר הזה אנחנו מרשים לעצמנו להניח שזה משהו שאתם כבר יודעים. אבל מה עם לתת לנו לחפש בשבילכם? את זה ניסיתם? 

שיטת ההתאמה של דייט בתשע מציעה משהו קצת שונה – במקום לעבור מדייט אחד לשני, לנהל 4 התכתבויות במקביל ולנסות לזכור מה סיפרתם למי, כאן תקבלו דייט וירטואלי (כלומר בווידאו) על פי ההעדפות שלכם ושל הפרטנר מהצד השני, כזה שימקד את האנרגיה שלכם יותר בהצלחה שלו ופחות במשחק שסביבו. והחדשות הטובות באמת הן שלא ממש צריך לחפש אותו – האלגוריתם שלנו יעשה את זה בשבילכם, אחרי הרשמה לאתר ובחירת ההעדפות. 

קחו לכם כמה דקות, הירשמו לאתר (אם עוד לא עשיתם את זה) וניפגש בפאב שלנו, בסשן הדייטים הקרוב. 

בכל יום שלישי וחמישי יש סבבי דייטים שממש לא כדאי לפספס!

מוזמנות ומוזמנים להירשם כבר עכשיו!

דייט בתשע - לוגו
עדיין לא נרשמתם לדייט בתשע? יש סבב דייטים בכל יום שלישי וחמישי, אל תפספסו!
אהבתם את מה שקראתם? שתפו בקליק עכשיו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
אולי יעניין אתכם גם
היא מתחילה איתי
איך לדעת אם היא מתחילה איתי?

באינטראקציות שבינו לבינה פעמים רבות תוכל להיתקל בסיטואציה בה תשאל את עצמך- האם היא בקטע שלי? האם היא מנסה לפלרטט איתי? אם נקלעת למצב שכזה אתה בטח כבר יודע- זה יכול לשגע פילים.

קרא עוד »
קשר לא רציני לרציני
איך להפוך קשר לא רציני לרציני

מה קורה אם העניינים ביניכם מתחממים מעבר למה שציפיתם ואתם מוצאים את עצמכם מפנטזים על יותר ממה שקיים? אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה. אך עם אסטרטגיה נכונה וקצת מאמץ, ייתכן ותצליחו לגרום ל"ידידים פלוס" שלכם להישאר לארוחת בוקר, ואולי גם להרבה יותר…

קרא עוד »
דייט שני
דייט שני מוצלח: כך תעשו את זה

עוד שהדייט הראשון מבסס היכרות ראשונית ונותן לכם הצצה חטופה למי האדם שעומד מולכם, הדייט השני ייתן לכם הרגשה אמיתית ונכונה יותר לגבי האינטראקציה ביניכם ולהיכן הדברים יתגלגלו מכאן והלאה. לכן הוא לא פחות חשוב. ואחרי ששכנענו אתכם לא להמעיט בחשיבותו של הדייט השני, הנה מדריך קצר שיעזור לכם לצלוח אותו בשלום ובדרך שתוביל לדייט שלישי ובתקווה לעוד הרבה אחריו…

קרא עוד »

התנתקת בהצלחה מחשבונך

מקווים לראות אותך כאן שוב בקרוב